ZTE Ekran Altı Kamera Teknolojisini Dünyaya Tanıttı

0
248

Çin merkezli teknoloji firması ZTE, geçen sene yeni telefon modeli Axon 20 5G ile beraber bir yeniliğe imza atmış ve ekrana gömülü ilk ön kamerayı dünyaya sunmuştu. Axon 20 5G vadettiklerini gerçekten sunmuş olsa da tüketicileri performansı ile hayal kırıklığına uğratmıştı. Böyle ilk olsa da en iyisi olmadığını görmüş olduk. ZTE motivasyonunu düşürmedi ve bir yenilik daha getirdi: Ekran altı kamera teknolojisi.

İkinci Yeni Kuşak Ekrana Gömülü Kamera

Açıklamalarını weibo üzerinden teknoloji severlere yapan ZTE firması ilk kuşak telefonlardaki 200ppi piksel yoğunluğunu iki katına çıkararak 400ppi piksek yoğunluğuna getirdiğini açıkladı. Piksel yoğunluğundaki artışın yanı sıra firma 90 Hz olan ekran yenileme hızını 120 Hz’ye yükselttiğini açıkladı.

Bir Yenilik Daha: Ekran Altı 3D Yüz Tanımlama

ZTE’nin teknoloji severlere duyuruları bunlarla sınırlı kalmadı. Firma, ekranda devasa çentikler gerektiren yüz tanımlama teknolojisine yeni bir boyut getirerek 3D yüz tanıma teknolojisini de duyurdu. ZTE’nin sınıfta kalan Axon 20 5G’sinin ardından yeni telefonundaki performansın nasıl olacağı merak konusu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz