Zeiss Firması 64 MP Kameralı Akıllı Telefonlar Hakkında Ne Düşünüyor?

0
619

Akıllı telefonlarda yüksek çözünürlüklü kamera rekabeti hızla devam ediyor. Önümüzdeki süreçte ise akıllı telefonlarda 64 megapikselli kameraların kullanılması bekleniyor. Konu hakkında yeni açıklamalar yapan Carl Zeiss firması CEO’su, akıllı telefonlarda kullanılan kamera teknolojisinin akıllı telefonları performans ve maliyet bakımından etkisiz kılacağını belirtiyor.

Rekabetin Yeni Adı 64 MP Kamera

Akıllı telefon piyasası sürekli gelişmeye devam ediyor. Bu nedenle sektör içerisinde her zaman yeni bir konu karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlardaki rekabet giderek arttığı için akıllı telefon üreten firmalar da daha fazla ön planda olmak amacıyla yeni ve farklı teknolojiler geliştirmek için çaba sarf ediyor. Son zamanlarda akıllı telefon sektöründe en çok konuşulan ve trend haline gelen en yeni teknolojilerden biri de 64 megapiksel kameraya sahip akıllı telefonlar. Hâlihazırda üreticiler amiral gemisi olarak gördükleri en iyi telefonlarında 48 megapiksel çözünürlükteki kameralar kullanıyor. Aslında bu muhteşem kameralar akıllı telefonlarda gerçekten kaliteli ve sıra dışı bir fotoğraf çekme keyfi yaşatıyor. Pek çok kullanıcı da akıllı telefonların bu performansından oldukça memnun gibi görünüyor. Ancak burada akıllara bir soru geliyor. 64 megapiksel çözünürlükteki bir kameranın akıllı telefonlarda bulunmasına gerek var mı? Bizlere bu ilginç sorunun yanıtını, kamera sektöründe lider konumda bulunan isimlerden Carl Zeiss firmasının CEO’su Michael Kaschke veriyor.

Michael Kaschke’e Göre 48 MP Yeterli

Michael Kaschke tarafından yapılan açıklamalara göre, akıllı tefonlardaki 48 megapiksel çözünürlüğe sahip kameralar, gayet yeterli. Kaschke, yüksek teknoloji ürünü 48 megapiksel çözünürlüğe sahip kameralarda yer alan donanım özellikleri sayesinde akıllı telefonlarda adeta önemli bir kırılma noktası yaşanmak üzere olduğunu ifade ediyor. Kaschke, şu an kullanılan kameralarda bulunan donanımların gerektiğinden fazla geliştirilmesinin maliyet ve performans bakımından akıllı telefonları giderek ulaşılmaz bir teknoloji haline getirebileceğini belirtiyor.

Profesyonel Fotoğraf Makineleri Kullanılabilir

Kaschke’nin yaptığı açıklamalara göre, böylesine ilerlemiş kamera sistemlerinin akıllı telefonlarda yoğun bir şekilde kullanılması yerine, profesyonel fotoğraf makinesi kullanmanın daha doğru olduğunu düşünüyor. Bu şekilde bir yönelim olduğunda kullanıcıların donanım açısından çok daha yetenekli bir akıllı telefona sahip olma olasılığı daha yüksek olabilir. Ayrıca profesyonel fotoğraf makineleri, kullanıcılar için çok daha iyi fotoğraflar çekme fırsatı verebilecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz