Yüzüklerin Efendisi PlayStation 5 İçin Yeni Oyun Olarak Geliştirildi

0
742

Yüzüklerin Efendisi hem kitabı hem de filmleri ile ses getirmişti. Oyun geliştiricisi Daedalic Entertainment’ten J.R.R. Tolkien The Lord Of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) kitaplarından uyarlanan yeri bir oyun geliştirmek üzere Middle – Earth Enterprises’le çalıştı. Yüzüklerin Efendisi oyunun PC versiyonu ile birlikte PlayStation 5 ile Xbox Series X için de geliştirdiklerini duyurdu.

Yeni geliştirilen oyunun mevcut konsollara uyarlanıp uyarlanmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Fakat geliştirilen Yüzüklerin Efendisi oyunun 2021 yılında piyasaya çıkacağı PS4 ve Xbox One üzerinden oynanmasının mümkün olacağı açıklandı.

Bu Oyun Sonsuza Kadar Devam Eder

Lord Of The Rings Online yapımcısından “Umarım bu oyun sonsuza kadar devam eder.” açıklamasında bulundu. Daedalic Entertainment kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Carsten Fichtelmann “Amacımız farklı bir hikaye anlatım tarzı oluşturmaktı. Berkeley’de 4 yıl kadar önce Middle-Earth Enterprises’le görüştüm ve 20 yıl önce Peter Jackson’ın yaptığı şekilde Yüzüklerin Efendisi için lisans almak istediğimizi belirttim.

Yaptığımız görüşmelerde Tolkien’in diğer ürünlerine göre hikâye odağını daha ön plana çıkaracak bir şirket aradıklarını anladım.” Şeklinde açıklamada bulundu. Yüzüklerin Efendisi oyunu için daha fazla açıklama yapamayacağını belirterek, oyunun 2021 yılında çıkacağını fakat bu yıl içerisinde daha fazla bilginin netleşeceğini açıkladı. Oyun 2020’de E^, gamescom ve The Game Awards gibi etkinliklerde sahneye çıkabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz