Yüzü İnce Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

0
757

makyaj

Özellikle tombul yüz hatlarına sahip olan kadınların sık sık başvurduğu bir teknik olan kontur uygulaması, yüzü ince göstermek için mükemmel bir yöntemdir ki, bu yüzden tüm hanımların ilgisini çekmiştir.

Son zamanlarda bu tarz bir makyaj için özel olarak tasarlanmış makyaj paketleri satılmakta ve de çok fazla rağbet görmektedir. Fakat bilinmesi bir gerçek vardır ki oda sadece makyaj ile değil saç şekli ve rengi ile de bu bütünlüğün yakalanması şarttır. Örneğin çok açık tonlu saç renkleri yüzü daha iri gösterecektir. Bu yüzden cilt alt tonu temel alınarak hareket edilmeli ve yüzü daha ince gösterecek orta koyulukta bir saç tonu tercih edilmelidir.

Aynı zamanda saç kesimi ve yüze düşüş açısı da daha zarif yüz hatlarına sahipmiş gibi görünmenin temel noktalarından birisidir. Ayrıca bu konuda verilen uzman tavsiyelerine kulak verilecek olursa saçların uçlarına çok daha açık renk tonları ve dip kısımlarına doğru ise daha koyu renk geçişleri sağlanırsa, inanılmaz bir şekilde ince yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Yapış yapış ve dümdüz saçlar yerine tepeleri daha havalı saç şekilleri kullanırsanız yüzünüz daha ince bir hal aldığını gözlerinizle görebilirsiniz.
Son zamanlarda çok revaçta olan bir makyaj tekniği var ki; hanımlar buna kedigözü makyajı diyorlar. Bu şekilde eyeliner çekerek daha ince yüz hatlarına sahip olabileceğiniz gibi, uzun küpeler ile destekleyerek bu görüntüyü daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Fondöten sürerken ilk önce çene ve burun kısmına odaklanmanızı tavsiye ederim.

En koyu renk tonlarını bu bölgelere uyguladıktan sonra açık fondötenleri diğer bölgelere yedirerek çok daha ince ve hatta kemikli bir yüz görüntüsü yansıtabilirsiniz. Burada önemli olan bir kısım var ki renk geçişleri çok keskin ve sert olmamalıdır.

Ayrıca fondötenin çok iyi yedirilmesi de hayati önem taşır. Bu arada kaş şeklinizi sakın gözden kaçırmayın çünkü yüzde ince bir görünüm oluşturmanın altın kurallarından biri de kalın kaşlardır. Dikkati kaşlarınıza çekmek için incecik kaşlardan kesinlikle kaçınmalı ve bunun yerine doğal bir şekilde kalınlaştırmayı denemelisiniz. Hatta kaşlarınızın alt kısmını uygun bir aydınlatıcı kullanıp profesyonel biçimde belirgin hale getirmelisiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz