Yurtdışı Tatilinde Ne Giyilir?

0
893

Yurtdışı tatillerinde, ziyaret etmek istediğiniz ülkenin atmosferine ve stiline uygun kıyafetler seçmelisiniz. Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte, mevsime ve o zaman ki koşullara göre kıyafet seçmek önemlidir. Yurtdışında geçirilecek tatillerde öncelikle valiz kg sorunu yaşanmaması için en önemli ve ihtiyaç kıyafetler eklenmeli devamında isteğe göre ülkeye uygunlukta kıyafete karar verilmelidir. Bu ihtiyaç kıyafetler özellikle her zaman için bir uzun kollu ceket tatil için kurtarıcı olacaktır. Genelden özele indirgediğimizde Yunanistan’daki ada tatilleri sırasında, mavi ve turuncu gibi parlak, canlı tonlarda uzun etekler ve elbiseler tercih edilirken, Fin tatillerinde renkli montlar tercih edilir ve İtalya tatillerinde ise yumuşak tonlar seçilerek valiz hazırlanabilir. Ayrıca hatıra olarak çekilecek fotoğraflar göz önüne alındığında ülkenin mimari tarzının ve doğal güzelliklerinin, kendine özgü tarzının giysi seçiminde önemli olduğu unutulmamalıdır. Genel olarak bakacak olursak;

Fransa tatilinde ne giyilir?

Fransa tatilinde gezilecek yer Paris olduğunda kıyafetler daha ikonik parçalardan oluşur. Ayrıca dantel croplar, ressam şapkaları, havalı gözlükler, pötikare desenli mini elbiseler ve daha kadınsı kıyafetler daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca Paris sokaklarında gezerken stiletto ayakkabılar ve rugan çantalar daha çok tercih edilip ve renk olarak siyah renk seçilebilir.

İtalya tatilinde ne giyilir?

İtalya tatilinde gezilecek her destinasyonda farklı kıyafetler giyilmesi tercih edilmektedir.

İlk olarak Roma, Napoli, Floransa, Siena, Bologna ve diğer şehirlerde eski mimari yapının hiç değişmeden restore edilerek hakim olduğu göz önünde bulundurulursa pastel tonların ağır bastığı uçuşan elbiseler ya da bol uzun pastel tulumlar tercih edilebilir. Bir diğer bakış açısı olarak beyaz, krem tonlarının hakim olduğu mimarı yapılarda gezerken canlı renklerden oluşan desenli elbiseler ya da uzun etekler tercih edilebilir. İtalyan moda ve tasarımının merkezi olan Milano gezilecek yer ise burada şık çantalar, ayakkabılar ve bol aksesuar kullanılması ve kırmızı canlı renkler kullanılması iyi bir seçim olacaktır.

Tayland tatilinde ne giyilir?

Nerdeyse her mevsim sıcak olan Tayland Gece Hayatı tatilinde giyilecek kıyafetler genellikle yazlık kıyafetler olmaktadır. Kıyafet ile ilgili olarak Tayland tatilinde öncelikle dikkat edilmesi ve unutulmaması gereken tapınak ziyaret olacağı için uzun kollu ceket tercih edilmesi gerekir. Çünkü eğer ki kıyafetler tapınaklara girmek için uygun değilse hüsrana uğranabilir. Bu nedenle dikkat edilmelidir.

İspanya tatilinde ne giyilir?

İspanya tatilinde giyilecek kıyafet seçiminde genellikle kırmızı, sarı, turuncu gibi sıcak tonlarda renkli geometrik şekillere sahip etekler tercih edilebilir. Bu sıcak tonları İspanya sokaklarında gezerken giymek sokakların kendine has ruhunu daha iyi yansıtmayı sağlar. Ayrıca mini etek, crop üstler ya da mini şort ve crop üstler kullanılarak şıklık yaratılabilir.

Sonuç olarak tropik bir iklimdeyseniz sandaletleriniz, şortlarınız ve tişörtlerinizi ihmal etmeyin; soğuk havalarda olacaksanız ayakkabı, pantolon, kazak ve montlarınızı ihmal etmeyin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz