YouTube Müzik’ten En Güzel Şekilde Yararlanmak İçin 5 İpucu ve Püf Noktası

0
514

Google’ın akarsu müzik hizmetlerine son çabası ondan biraz ilham alır çünkü sadece hafif bir öğrenme eğrisi vardır YouTube’da o müziğin nasıl işleyeceğini de.

YouTube Müziğinin ne olduğunu ve bunun YouTube Premium veya Google Play Müzik’ten ne kadar farklı olduğunu merak ediyorsanız , hepsini burada düzenleriz .

Üç ana bölüm

Hizmete ilk başladığınızda, istediğiniz bazı sanatçıları seçmeniz istenir. Bu seçimler önemlidir, çünkü YouTube Müzik tarafından yapılan dinleme önerilerini yönlendirir.

İlk kurulumdan sonra, uygulama üç farklı bölüme ayrılır:

–  Ana Sayfa : Uygulamanın ana sayfası, en son dinleme geçmişinizle birlikte çalma listesi ve sanatçı önerilerini bulabileceğiniz yerdir. 

–  Hotlist : Aynı eski şeyleri dinlemekten bıktınız mı? Hotlist en çok izlenen müzik videolarını seçiyor. 

–  Kütüphane : Abone olduğunuz sanatçıları, hesabınıza eklediğiniz albümleri, sevdiğiniz şarkıları ve çalma listelerinizi bulacağınız yer burasıdır. “En Son Oynanan” adlı bir liste de var.

Abone Ol düğmesine bas

Subscribe / Abone ol

Hesabınıza bir albüm veya çalma listesi eklemek basittir – ilgili öğelerin yanındaki “+” işaretine dokunmanız yeterlidir. Ancak, YouTube Müzik, YouTube’dan ilham alır ve sanatçılar için bir Abone Ol düğmesine sahiptir. Bir sanatçıya abone olduğunuzda, onu kütüphanenizin Sanatçılar bölümünde bulabilirsiniz.

Bir başparmak yukarıya … veya aşağı bırak

Beğendiğiniz sanatçıların ilk seçiminden sonra, uygulamanın önerilerini bir albümde veya şarkıdaki başparmak yukarı veya aşağı işaretiyle ince ayar yapmaya devam edebilirsiniz. Uygulamayı açın, çalmakta olan şarkıyı görüntüleyin; çalma kontrollerinin her iki tarafında bir başparmak aşağı ve bir başparmak yukarı bulacaksınız. Bir başparmak aşağı seçmek bir sonraki şarkıya atlayacaktır. 

Çevrimdışı mixtape

Şimdiye kadar, YouTube Müziğinin en sevdiğim özelliklerinden biri, sizin adınıza yarattığı ve koruduğu Çevrimdışı Mixtape’dir. Bir kere ayarladıysanız, o kadar.

Uygulamada, Kitaplık sekmesine gidin ve İndirilenler’i seçin . Ekranınızın en üstünde, 0 ile 100 arasında değişen bir kaydırıcı olacaktır. Kaydırıcıyı hareket ettirirken, üstündeki sayılar gerçek zamanlı olarak güncellenir, çalma listesinin uzunluğunu ve cihazınızda ne kadar depolama alanı gerektiğini bilmenizi sağlar. telefon.

Aç düğmesine bastığınızda ve Wi-Fi bağlantınız olduğu sürece, uygulama Çevrimdışı Mixtape cihazınızı otomatik olarak indirmeye başlar. Geçen hafta boyunca, mixtape’in güncellendiğine ve yeni şarkılar indirildiğine dair üç bildirim aldım (elbette eski şarkılar kaldırıldı).

Videoları oynatın… ya da değil

Müzik dinlerken müzik video oynatmak istemiyorsanız, uygulamada oynatma ekranının üst kısmında küçük bir kaydırıcı var. Varsayılan olarak, YouTube logosu ile dairesel düğmenin üzerinde görebileceğiniz müzik videolarını oynatmak için ayarlanmıştır. Yalnızca ses akışına geçmek için düğmeye dokunun.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz