Yorgun Yüze Nasıl Bir Canlandırıcı Maske Uygulanabilir?

0
554

lifting-kozhi-litsa

Cilt de yorulur mu demeyin hatta sizden bile çok yorulur yeri gelir. Kirli havanın hakim olduğu mekanlarda bulunmak, mevsim geçişleri, sürekli makyaja maruz kalma ve cilde uygun olmayan ürün kullanımı cildinizi yıpratacaktır. Ayrıca bilinçsiz makyaj yapılması da cildi yoracaktır mesela sürekli fondöten sürmek cildin nefes almasını engelleyecektir. Yaz aylarında sıcak hava cildin daha fazla yağ ve ter salgılamasına sebep olur ve cildi yorgun düşürür. Neyse ki tüm bu olumsuz durumlardan doğal yöntemler ile kurtulmanız mümkün.

Cildinizi yorduğunuzu düşünüyorsanız tam size göre maske tarifleri vereceğiz. Tarifler bizden uygulaması sizden.

  1. İlk olarak bir şişe maden suyu, bir limonun suyu ve üç kaşık bebe yağını bir kabın içinde iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın. Bu karışım düzenli kullanım ile cildinizin toparlanmasını sağlayacaktır.
  2. İkinci maske tarifimiz yine bir şişe maden suyu ve onun dışında bir demet dereotu ile hazırlanmaktadır. Önce dereotunu blendırda parçalara ayırın ve üzerine maden suyunu boşaltın. Daha sonra buzdolaplarında bulunan buz kalıplarının içine doldurun ve donmasını sağlayın. Donan karışımın her birini günlük kullanabilirsiniz. Cildinizin her tarafını kapsayacak şekilde yüzünüzde gezdirin ve cildinizin canlanmasına tanık olun. Salatalığın cilt için çok faydalı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde.
  3. Yorgun ciltler için bir de salatalık maskemiz olacak. Bir adet salatalığı rendeleyip bir kaşık yoğurtta bekletin ve yüzünüze uygulayın. Tamamen doğal olan bu maske zamanla cildinizi canlandırmaya başlayacaktır. Son maskemiz de üzüm ile hazırlanacaktır. Hazırlamak istediğiniz maskenin miktarına göre üzüm alın ve bir kabın içinde ezin. Ya da iyice ezilmesi için robot ile de çekebilirsiniz. Bu üzüm parçalarını yüzünüze sürün ve on dakika kadar bekletin en son yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Tüm bu maske tariflerinde göz çevrenizi korumaya özen gösterin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz