Yıpranmış Saça Ne İyi Gelir?

0
688

1323073397_keratinli_sac_kremi__2_

Erkekler için de bayanlar için de saçları çok önemlidir. Karşıdaki kişiye ilk izlenimi görümümüzle veririz. Yüzümüz ve yüzümüzdeki tüm ayrıntılar karşımızdaki kişinin ilgisini çeker. Saçlar ne kadar güzel ve bakımlı gözüküyorsa o kadar bakımlı gözükürüz. Genetik olarak erkeklerin saçları renken yaşta dökülebilir. Bu durum erkekleri olduklarından daha yaşlı gösterebilir. Bu durumdan rahatsız olan erkekler saç ekimi teknolojisinden yararlanırlar. Yine kendi saçlarından alınan kıllar saç olmayan yere ekilir ve o bölge kıllandırılmış olur. Erkekler saç ekimi yaptırdığında yaşlarında direk bir düşüş görülür. Bayanlar saçına özen gösterse de erkekler de bir o kadar özen göstermelidir.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Hem erkeklerin hem bayanların yapabileceği saç bakım önerilerinden bahsedelim.

  1. Saçların bakımı için mucizevi bir bitki vardır. Bu da ısırgan otudur. Isırgan otu saça parlaklık verir ayrıca saçın uzamasına yardım eder. Isırgan otunu ılık suyun içinde demleyin. Bir süre kalsın daha sonra bu suyu süzün. Banyonuzu her zamanki gibi yapın, son durulama suyunda ısırgan otlu suyunu kullanın. Saçlarınız o şekilde kalsın. Isırgan otlu su saçlarınızı besleyecektir ve parlak bir görünüm oluşturacaktır.
  2. Eğer saçlarınız dökülüyorsa ve kepek sorunuz varsa pirinç suyu imdadınıza yetişecektir. Yine saçınızı normal şampuanla yıkayın daha sonra durulama suyu olarak pirinç suyu kullanın. Ilık suyun içine pirinçleri ıslayın. Pirincin beyaz suyu çıkacaktır. Pirincini ayırın suyunu kullanın. Susam yağı da saç bakımında önemlidir. Saç diplerine uygulayıp masaj yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz