Yepyeni iPhone 12 Mini

0
278

Apple, yaptığı güncelleme ve tasarımıyla yeni telefon modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. 13 Ekim tarihinde iPhone 12 Mini modelini ön satış ile kullanıcılara tanıtmayı amaçlıyor. Yepyeni bir model olan ve tasarımı ile iPhone 11 ve Pro Max’tan farklı olarak karşımıza çıkacak. Yeni modelin adı, ”iPhone 12 Mini” şeklinde tanıtım yapıldı. Bu modelin tüm teknik özelliklerinden çıkış tarihine kadar hepsi bu yazımızda yer alıyor.

Her yıl düzenli olarak markaların yeni bir ürün veya telefon çıkarma tarihleri aşağı yukarı belli oluyor. Yeni yıla girmeden bir kaç ay kala yeni telefon müjdesi Apple’dan geldi. Herkesin merakla beklediği iPhone 12 Mini 2020 yılının son aylarında kullanıcısıyla buluşacak.

Mini Hakkında Her Şey

Apple ailesinin en küçük ve en yeni üyesi iPhone 12 Mini. 5.4 inç ekranıyla diğerlerinden hayliyle ufak bir telefon. Yeni modelin ölçüleri de 130,8×63,8×7,4 şeklinde yayınlandı. iPhone SE modelinden sonra yeni ve küçük ilk telefon denebilir.

Kullanıcıyla buluşmaya hazırlanan yeni Mini 12, kolay taşınabilir olması ve tasarım, dizayn, güvenilirlik özellikleriyle bu yıl sık rastlanan bir telefona dönüşecek gibi duruyor. Fiyatı henüz belli olmayan bu modelin kutu içeriği de şarj ve kulaklıklardan oluşacak.

Yepyeni iPhone 12 Mini
Yepyeni iPhone 12 Mini

Yeni Bir Tasarım

Yeni bir renk olan Dark Blue bu modelde kendini gösterecek. Ekran panelinde Super Retina OLED ile dikkatleri üstüne çekiyor. İşlemcisinin A14 Bionic olduğu ve son modellerinden farklı olduğu görülüyor. Sadece 4GB RAM ile diğer modellerine benziyor denebilir.

Smart HDR ve yeni gece modu özellikleri de kamerasını ve çekim kalitesini üst düzeye çıkaracak. Herkesin merakla beklediği bu model küçük ama oldukça güçlü özellikleri içinde bulunduruyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz