Yeni Yılın İlk Amiral Gemisi Akıllı Telefonu

0
264

Teknoloji dünyasında en çok merak edilen ürünlerden birisi de akıllı telefonlar. Yılsonuna doğru en merak konular ise yeni yılın en gözde amiral gemisi akıllı telefon modelleri. Bu modellerden birisi de OnePlus 9 Pro. Aslında yeni yılın ilk aylarında piyasaya çıkacak olan amiral gemisi akıllı telefonlardan ilki Samsung Galaxy S21 olacak.

Ama yeni telefonları bekleyen teknoloji tutkunlarının aldığı bir duyum merak uyandırdı. Bu habere göre OnePlus 9 Pro daha piyasaya çıkmadan göründü. 2021 yılının Mart ayında piyasaya çıkması beklenen telefonla ilgili bu haber herkesi şaşırttı.

Geekbench’te Görünen OnePLus 9 Pro Modeli

Daha piyasaya çıkmadan büyük beklentilere sahip olan teknoloji meraklıları için OnePlus 9 Pro ile ilgili model numarası zaten sızdırılmıştı. Şimdi de bu model numarası ile birebir uyuşan bir telefon modeli göründüğü haberi dikkat çekti. Yeni görünen OnePlus 9 Pro’nun ondan beklenen çoğu özelliği taşıdığı da belirtildi.

Akıllı telefonları değerlendiren Bencmach testinde görünen yeni modelin ismi Luban LE2117. Bu numara ile daha önce OnePlus 9 Pro’nun uyuştuğu gözlemlenmişti. Bu gözlemler ve haber doğruysa yeni modellin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmuş durumdayız.

Yeni Yılın İlk Amiral Gemisi Akıllı Telefonu
Yeni Yılın İlk Amiral Gemisi Akıllı Telefonu

OnePlus 9 Pro’nun Yeni Modelinin Özellikleri

Geekbench’te yer alan OnePlus 9 Pro Android 11 işlemcisine sahip bir model. En merak edilen konulardan birisi olan OnePlus 9 Pro 8 GB bir Ram’e sahip. İşlemcisinin sekiz çekirdek olduğu anlaşılan bu modelin kod ismi lahaina olan bir ana kartı bulunuyor. İşlemisinin hızı 1.80 GHz olan yeni model tek ve çift çekirdek telefon modeli testlerinden çok yüksek puanlar aldı.

Telefonun tek çekirdek telefon modelleri alanında test puanı 1122. Çok çekirdekli telefon modelleri testinde aldığı puan ise 2733. Benchmark’taki sonuçları ayrıntılı bir şekilde inceleyen telefon meraklıları bu modelin diğer özelliklerini de öğrenebilir. Kullanıcılardan birisi bu incelemeyi yapmış ve Snapdragon 875 işlemcisinin bu telefona ait olduğu tespit edilmiş. Telefonun ekranı ise AMOLED ekran olacak ve bu ekranlarla ilgili bilinen en önemli şey yenilenme hızlarının çok yüksek olması.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz