Yeni Nesil Araba Anahtarları: Samsung Telefonlar

0
321

Samsung, 14 Ocak’ta bir Unpacked etkinliği gerçekleştirmişti. Bu Unpacked etkinliğinde yeni telefonlarının en yeni özelliğinden bahsetti. Bu özellik; artık telefonların araba anahtarı yerini alacağı yeni bir dönem başlatacak bir teknolojiye sahip.

Günümüz teknolojileri insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik olarak bütün hayatımızın içine girdi. Teknoloji akımının en yeni kolaylaştırıcı teknolojisi ise araba anahtarlarının telefonumuza girmesi oldu. Üretilen yeni nesil otomobillerde de kullanılan yazılım ve algoritmalar sayesinde akıllı olduğu bir çağ içerisindeyiz. Artık bu teknolojinin bir parçası da; araba anahtarı ve telefonun bir olması ile birlikte daha ileri bir seviyeye ulaşmış durumda.

Araba Anahtarı Kullanmaya Son

Hayatın zorluklarından biri de bir sürü anahtarın olması ve bunların kaybolduğu zaman asla bulunamaması! Samsun’un buna bulduğu çözüm ile harika bir teknoloji ile harmanlanmış durumda. Araba anahtarı yerine kullanacağınız telefonunuz, siz belli bir mesafeyle aranıza yaklaştığınızda bağlantı kurulacak ve arabanız bu bağlantının etkisi olarak kapılarını otomatik olarak sizin için açacak. Yoğun hayata sahip bireyler için oldukça yararlı olabilecek bu teknoloji, ‘vakit kaybetmeye son!’ diyor.

Dünya’nın otomotiv sektörü devleri, bu teknoloji üzerinde çalıştığını belirterek hangi otomobil modellerinin bu teknoloji dâhilinde üretileceğini açıklamamıştı. Fakat Samsung, akıllı telefonlarında bu teknolojinin, 2021 yılının Ağustos ayından sonra kullanılabileceğini dile getirdi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz