Yeni İphone Serisinin Tasarımı Onaylandı

0
1792

İlk kez 2007 yılında Steve Jobs tarafından tanıtılarak dünya çapında akıllı telefon konseptinin gelişmesine önemli katkıda bulunan İphone serisi akıllı telefonlar diğerlerine öncülük etmesi ile biliniyor. Sistem çalışma hızı, işlevsellik gibi konularda rakiplerinden önde olan İphone serisi akıllı telefonlar aynı zamanda tasarımlarının estetik olması ile de diğer rakiplerinden oldukça sıyrılıyor. Yeni çıkacak İphone modellerinin tasarımları herkes tarafından merak ediliyor. Yeni iPhone serisinin tasarımı onaylandı haberi ortaya çıktığından ise çoğu kişi bu habere sevindi.

İphone Yeni Serisi Tasarımları

iPhone 11 serisi iPhone 11, iPhone 11 Max ile iPhone 11R olarak üç adet farklı modelle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Donanım özellikleri olarak henüz net bir açıklama Apple firması tarafından yapılmasa da iPhone 11 serisi yeni renderlanmış görüntüleri ile ayrıntılı bir şekilde incelendi.

SlashLeaks tarafından yayınlanan fotoğraflara göre üç akıllı telefonun hepsi de Face ID teknolojisini destekleyecek. Çentikli ekran kaldırılmayacak gibi gözüküyor. Apple bu defa daha ince ve simetrik çerçeveler ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. İPhone 11 5.5 inç, iPhone 11 Max ise 6.5 inç, iPhone 11R’nin ise 6.1 inç ekran ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yeni Tasarımda Neler Değişiyor?

Genel olarak tasarımlara bakılırsa cihazlarda tek değişen şey kameranın tasarımı gibi gözüküyor. Ekstra lensler daha fazla yer kapladığından ve kamera kurulumunun aşağıya doğru uzayan şekilde yerleştirilmesinin tercih edilmemesinden dolayı Apple, Huawei Mate 20 Pro gibi kare bir kamera alanı barındırması bekleniyor. Fakat iPhone telefonun sol üst tarafında bu kamera kurulumuna yer verecek.

Birçok İphone kullanıcı bu tür kamera kurulumundan pek hoşlanmadığını belirtse de Apple’ın sızdırılan tasarımlarının düzenini bozması beklenmiyor. iPhone 11 ve 11 Max’in üçlü kamera yerleşimi ile iPhone 11R’nin ise ikili kamera düzeni ile ortaya çıkması beklenmekte.

Yalnız render görüntüleri iPhone 11R’nin ikili kamera ile çıkmasına rağmen üçlü kamera düzenine uygun olacak bir tasarımla piyasaya sürülmesi de yine beklentiler arasında. Replika modellere de bakılırsa aslında geçen sene ile bu sene arasında tasarımsal bir fark gözlenmiyor. Geçen seneki replika tasarımları da piyasaya sunulan model arasında fazla bir tasarım farkı bulunmuyordu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz