Yeni Güncelleme İle Windows 10 Arayüzüne Yeni Özellikler

0
151

Microsoft 2020 Ekim ayı itibariyle Windows’a yeni özellikler katıyor. Yapılan güncellemeyle birlikte kullanıcılar masaüstü arka planını daha da gelişmiş kullanıyor. Karanlık mod özelliğinin daha da geliştirildiği söyleniyor. Bununla birlikte yapılan güncelleme ne zaman kullanıcıların hizmetine sunulacak bilinmiyor. Microsoft yapmış olduğu güncelleme üzerinde çalışmaya devam ediyor. Güncelleme ara sürüm olarak kullanıcıların hizmetine sunulacağından çok büyük yenilikler taşımıyor. Fakat yapılacak yenilikler üzerinde zamanla iyileştirmeler söz konusu olacağı konuşuluyor.

Güncellemenin Getirdiği Yenilikler

Tam olarak tüm yenilikler olmasa da bazı yeniliklerin ne olduğu söyleniyor. Kullanıcıların arayüzü bu güncellemeyle kullanılabilecek gibi görünüyor. Bununla kullanıcıların daha iyi masaüstü tecrübesi yaşaması bekleniyor. Spotlight’in bu özellikleri karşımıza çıkaracak sistem olacağı söyleniyor.

Masaüstü arka planında yapılan geliştirmelerle birlikte kullanıcıların istedikleri görseli seçebilecekleri konuşuluyor. Bununla kalmayıp istedikleri görselleri slayt haline getirip masaüstü arka plan olarak ayarlamaları da mümkün hale geliyor.

Yeni Güncelleme İle Windows 10 Arayüzüne Yeni Özellikler
Yeni Güncelleme İle Windows 10 Arayüzüne Yeni Özellikler

Bir tane arka plan olmasından hoşlanmayan kullanıcılar için bu özellik oldukça sevindirici gözüküyor. Farklı görselleri birleştirmek isteyen kullanıcılar Microsoft Bing ile slayt gösterisi hazırlayıp masaüstüne koyabilir. Önceden bu özellik kilit ekranı için kullanılabiliyordu.

Microsoft 2020 Ekim güncellemesiyle birlikte artık masaüstü içinde kullanılabilir hale geliyor. Bu özellikler güncellemenin sunduğu yeniliklerden sadece birkaçını oluşturuyor. Tüm kullanıcıları memnun eden bu güncellemenin hizmete ne zaman sunulacağı merak edilen konulardan birini oluşturuyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz