Yağlı Saçlara Ne İyi Gelir?

0
573

Saçlar, bayanların güzelliğinin neredeyse yüzde seksenlik belki de daha fazla bir kısmını oluşturabiliyor. Bu yüzden, bayanlar için saçlarının bakımı çok önemlidir. Ne kadar bakım yapılsa da bazı sorunların önüne geçilemez, bunların en başında yağlanmış saç problemi gelir. Yağlanmış saçların birçok sebebi vardır. Aynı zamanda bu sorunu ortadan kaldırmanın da birçok formülü vardır. Özellikle evde uygulan basit yöntemlerle bu sorunun üstesinden çok rahat gelmek mümkündür.

  1. En başta doğal yöntemler; kesinlikle kimyasal içerikli şampuan ve saç kremleri kullanmamak gerekir. Saçı sürekli ve çok sıcak suyla yıkamak yağlanmanın sebepleri arasındadır. Saç bakımı ve beslenme arasında da doğru bir orantı bir vardır. Gerekli vitamin ve minerallerle saçın yağlanması önlenebilir.
  2. Evde uygulanabilecek basit yöntemler arasında ballı zeytinyağı maskesi ya da zeytinyağı maskesi uygulanabilir. Nane, limon kabuğu yağlanmış saçların düşmanıdır diyebiliriz. Sadece yıkarken değil yıkadıktan sonra uygulanabilen en pratik yöntem sirke ve limon suyuyla durulamaktır. Böylece yağ ve asit oranı dengelenmiş olur.
  3. Saç kurutma makinesi yerine kendiliğinden kurumaya bırakmak saçın yağlanmasını büyük ölçüde engelleyecektir.
  4. Saça yapılan her işlem yağ oranını artıracağı için mümkün olduğunca saçla fazla oynanmamalıdır. Yağlanmayı azaltan diğer bir yöntem saç yıkama tekniğidir. Saçı yağlı insanlar klasik önce saçı ıslat sonra şampuanla ve yıka yerine, kuru saça masaj yaparak şampuanlayıp yıkamalıdırlar.
  5. Saç kremi ve spreylerini saç dipleri yerine, mümkün olduğunca saç uçlarına uygulamak hem saçların yağlanmasını azaltacak hem de yıpranmasını engelleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz