Xiaomi’den Yeni Bir Mod

0
647

Ünlü mobil telefon markası Xiaomi mi 9t, redmi K20 ve K20 pro’da 75 hz ekran modu keşfederek dikkat çekmeyi başardı. Xiaomi, cihazlarının neler yapabileceğini belirtse de cihaz yazılımcıları bu cihazların sınırlarını zorluyor. Bu zorlamayla birlikte yapabileceklerinden çok daha fazlasını cihazlara uyarlayabiliyor. XDA Developers’ın ortaya koyduğu bir mod, Xiaomi Mi 9T/Redmi K20 ve K20 Pro cihazları için daha yüksek oranda bir yenileme kapasitesini kullanıcılarına sunuyor.

Ekran Özelliği Farkı

Yaygın olarak kullanılan mobil telefonların üretici firmaları, birçok tasarımsal ve donanımsal özellikleri geliştirmeye ve yenilemeye hızlı bir şekilde devam ederken ekran özelliklerine de her geçen gün daha fazla çaba harcıyor. Yeni ekran teknolojilerinin yanı sıra daha yüksek performansta yenileme oranına sahip telefonlar her geçen gün piyasaya çıkmaya devam ediyor. OnePlus 7, 90 Hz yenileme oranına sahip olarak üretilen telefonuyla birçok kişi tarafından beğenilmiş, cihazın en farklı özelliği olarak da bu yenileme oranı belirtilmişti. Telefonda yer alan animasyonların son derece akıcı, sade olması ve ekranın daha canlı durması sebebiyle gözünün rahatını düşünen cihaz kullanıcıları, tercihlerini OnePlus 7’den yana olarak kullanmışlardı. 2019 yılı içerisinde piyasaya sunulan amiral gemileriyse artık geleneksel bir hale gelerek 60 Hz yenileme kapasitesine sahip ekranlarla kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Yeni sunulacak amiral gemileriyse 60 Hz’in üstünde olarak yeni yenileme oranlarına yükseliyor.

Xiaomi Mi 9T (başka ülkelerde Redmi K20 olarak da geçiyor) ve Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi 9’un ekranındaki gibi bir özelliğe sahip olacak. Xiaomi’nin amiral gemisi Xiaomi Mi 9’da ekran 84 Hz’lik yenileme oranlarına kadar çıkabiliyordu. Şimdiyse Redmi K20 Pro ve Mi 9T’ye gelecek olan son güncellemelerle beraber telefonun ekranının tamı tamına 75 Hz olacağı iddiası konuşuluyor. XDA Developers’ın yapmış olduğu araştırmalara göre her iki cihazın da 90 Hz’lik bir yenileme oranına yükselebileceği ancak şu an için buna hazır olunmadığı ifade edildi. Xiaomi Mi 9’dakine eş olan bir yüklemeyi öngören cihazlar, bir önyükleme aracına kesinlikle ihtiyaç duyuyor. Özellik şimdiden merakla bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz