Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro ile İlgili Görseller Sosyal Medyaya Sızdı

0
257

Xiaomi markasının beklenen Mi 11 ve Mi 11 Pro tanıtımı halen yapılmadı ama modellerle ilgili bazı detaylar basına sızdı. Daha önce de piyasaya çıkmamış telefon modelleri hakkında isabetli tahminler yapan Digital Chat Station, Twitterda Mi 11 ve Mi 11 Pro ile ilgili resimli paylaşımlarda bulundu.

Sızan Bilgilere Göre Yeni Modellerin Özellikleri

Paylaşılan resimlere göre yeni modeller çok köklü değişiklikler getirmeyecek gibi görünüyor. Çin kökenli şirketin çıkaracağı yeni Mi 11 telefonlarda delikli ekran tasarımı devam ettirilecek gibi görünüyor. Ancak bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan modellerde sol üst köşede bulunan delikler artık orta üst bölümde olacak. Bu özellik, Xiaomi Redmi Note 9 serisi ile benzerlik gösteriyor.

Görsellere göre Mi 11’in ekranı düz ancak Mi 11 Pro ekranının iki yanında kavisler bulunuyor. Sızan bilgilere göre ultra geniş açılı kameralar Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinde ciddi olarak geliştirilmiş olacak. Yeni modellerde 48 megapiksellik bir ultra geniş açı kamera kullanılacak. Bir diğer yenilik de optik görüntü sabitleme imkanının geliştirilmesi olacak.

Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro ile İlgili Görseller Sosyal Medyaya Sızdı
Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro ile İlgili Görseller Sosyal Medyaya Sızdı

Snapdragon 875 İşlemcisi Kullanılabilir

Çip üretici şirketlerin önde gelen isimlerinden biri olan Qualcomm’un Aralık Ayında piyasaya süreceği Snapdragon 875 işlemcileri yeni Xiaomi modellerinin güç kaynağı olabilir. Bu nedenle Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerinin tanıtımının Snapdragon 875 işlemcisinin tanıtımı yapıldıktan sonra, 2021 Yılının Ocak ayında yapılacağı öngörülüyor. Tanıtımların Ocak Ayı içinde yapılamaması halinde gelecek yılın ilk çeyreğinde mutlaka yapılması bekleniyor.

Yenilikler Beklentilerin Altında Kaldı

Sosyal medyada Digital Chat Station hesabından paylaşılan görseller resmi bir tanıtım olmasa da doğruluk payının yüksek olduğu düşünülüyor. Çünkü daha önce de bazı modeller piyasaya çıkmadan Digital Chat Station tarafından basına sızdırılmış ve hepsi de doğru çıkmıştı.

Görsellerdeki yeni model telefonların özelliklerin kullanıcıları hayal kırıklığın uğrattığı söylenebilir. Modellerin tasarımında ve özelliklerinde köklü değişikliklerin olmaması, önceki modellerin tekrarı niteliğinde olması eleştiriliyor. Xiaomi ülkemizde de ürünlerinin satışını yapan dünya devi teknolojik şirketlerden biridir. Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Pro modellerini merakla bekleyen vatandaşlarımızın sayısı da oldukça yüksek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz