XBOX’a Bing Uygulaması Geldi

0
381

Microsoft uzun zamandır Bing arama motorunu bir marka haline getirmeye ve kullanımını arttırmaya çalışıyor. Bunun için genellikle bing üzerinden yenilikler yayınlayan şirket bu sefer daha sert hamleler yapmaya kararlı. Yayınlanan son güncelleme ile birlikte Xbox, yüklenen bir uygulama ile bing arama motorunu kullanabilir hale geldi.

Bing Nedir?

Bing, Google benzeri bir arama motorudur. Microsoft’a ait olan bu arama motoru uzun yıllardır var olmasına ve farklı yeniliklerle dikkat çekme çabası içerisinde olmasına rağmen, Google ile maalesef yarışamıyor.

En son olarak son çıkardığı işletim sistemi windows 10 üzerinden hamleler yapan microsoft, Google’ın alt yapısı android içinde bir çok yeni Bing özelliği ekledi. Wndows 10’da kullanılan ve beğenilen Bing wallpaper uygulaması androide gelmişti. Şimdide Xbox için Bing uygulaması gelmiş oldu.

Xbox’a Bing Yüklemek

Xbox’a bingi yüklemek için;

  • Xbox insider merkezi uygulamasına erişim sağlayın.
  • Uygulama içerisinden insider içeriğine oradan uygulamalar sekmesine oradan da Microsoft Bing’e tıkalyın.
  • Katıl butonuna basın ve kayıt işlemini tamamlayın.
  • Mağazadan Xbox için Microsoft Bing uygulamasını yükleyin.

Microsoft İstediği Dönüşü Alamıyor

Microsoft bir çok farklı hamle ile Bing arama motorunu yaygın hale getirme çabası içerisinde olsa da bir türlü istediği dönüşü alamıyor. Özellikle windows 10 ve androide yaptığı hamlelerden yüksek verim alamayan Microsoft daha sert hamleler atmanın eşiğinde.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz