Xbox Series X Konsol Savaşında Atakta

0
357

Xbox Series X, PS5’ten daha ucuz fiyata satılmaya başlanarak konsol savaşını kızdırmaya hazırlanıyor. Wedbush Securities’in başarılı analisti Michael Pachter, Xbox Series X’in PS5’e nazaran daha düşük bir fiyatla satışa sunulabileceğinin haberini verdi.

100 Dolar Daha Ucuz

The Game Awards ve Gamescom etkinlikleri yapımcılığını üstlenen Geoff Keighley’in Bonus Round isimli canlı yayınına çıkan Wedbush Securities analisti Michael Pachter, yeni üretilen son nesil konsollar için çarpıcı bir tahminde bulundu. Pachter’ın tahminlerine göre Xbox Series X, PS5’ten daha ucuz bir fiyatla piyasaya çıkacak. “Xbox Series X, PS5’ten 100 dolar daha ucuz olarak bekleyenlerle buluşacak.” diyen

Michael Pachter, Microsoft’ün yeni ürünü Xbox Series X’i 400 dolarlık bir fiyatla piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirterek, “Tahminlerime bakılırsa, Sony’nin PS5’i 500 dolardan fiyatlandırmak durumunda kalacak. Microsoft’un inanılmaz büyük bir bütçesi var. Eğer fiyatı 100 dolar kadar düşürmek istiyorlarsa eminim yapacaklardır. Muhtemelen önce Sony’nin yapacağı hamleyi bekliyorlar, Sony’nin ardından fiyat ve çıkış tarihini kamuoyuna açıklayacaklar.” cümlelerini kullandı.

Rakiplerine Göre Avantaj Sahibi

Bu senaryoya bakıldığında Microsoft geçmişteki hatasından ders alıyor gibi gözüküyor. Şirket, E3 2013’te bütün konsollarını Kinect kamerayla birlikte sunacağını açıklayarak, Xbox One’ın 500 dolara çıkacağını da duyurmuştu. Sonrasında Sony, PS4’ün 400 dolarlık fiyata sahip olacağını söyleyerek konsol savaşında sıkı rekabet içinde rakibine önemli bir çalım atmış olmuştu. Henüz ne Sony ne de Microsoft tarafından yeni çıkartacakları konsollarının fiyatları açıklanmadı, ancak bu akıllara takılan belirsizlik yakın zamanda son bulacak. Sony’nin 2 Haziran’da PS5 için hazırlamakta olduğu büyük bir lansman etkinliğini gerçekleştireceği konuşulurken Microsoft, Xbox Series X ile alakalı yeni bilgilerini Xbox 20/20 canlı yayın aracılığı ile sunmayı planlıyor. Oyun severler tarafından merakla beklenen açıklamalar büyük yankı yaratacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz