World of Warcraft’tan Sunucu Birleşimi

0
265

Dünyanın en çok tercih edilen oyunları arasında yer alan World of Warcraft için, üretici firma Blizzard Entertainment şirketinden açıklama geldi. Firma tarafından paylaşılan bildirime göre, daha düşük yoğunlukta olan World of Warcraft sunucularının diğer kalabalık sunucular ile birleştirilmesine karar verildiği açıklandı.

Tüm Yaz Devam Ediyor

2004 yılı itibari ile online oyun dünyasına adım atarak milyonlarca oyuncu sayısına ulaşmayı başaran World of Warcraft, en çok güncelleme ve destek paketi alan oyunlar arasında yer almaktaydı. Bu yeniliklere en son güncelleme ise geçtiğimiz günlerde katıldı.

Blizzard Entertainment tarafından yapılan açıklamaya göre düşük yoğunluklu sunucular ile kalabalık sunucuların birleştirme işlemi 2-3 aylık bir süreyi kapsayarak tüm yaz boyunca işlemin sürmesine sebep olacak.

Sunucu birleşiminin önümüzdeki hafta itibari ile başlaması beklenirken, oyun geliştiricisi tarafından işlemler sırasında kullanıcılara bildirimler gönderilecek. Oyun geliştiricisi tarafından açıklanan verilere göre, World of Warcraft ölü sunucuların birleştirilmesi haftalık periyotlar ile tamamlanacak.

Warcraft Sunucuları
Warcraft Sunucuları

Sunucu Ücretleri Kalkacak

Blizzard Entertainment tarafından yapılan açıklamalar sonrası birçok World of Warcraft oyuncusundan firmaya olumlu destek mesajı yağdı.

Özellikle oyun içerisinde daha büyük sunuculara geçiş için ödenen maddi tutar, bu işlem sayesinde kalkacağı için oyuncuların artık sunucu geçiş ücretlerini ödemesine gerek kalmıyor. Bu sayede tamamen ücretsiz bir şekilde diledikleri sunucu üzerinden en gelişmiş oyun keyfini yaşayabilecek World of Warcraft oyuncuları, kesintisiz ve sağlıklı bir sunucu alt yapısına da sahip olarak oyuna devam edebilecek.

Geçtiğimiz günlerde yine Blizzard Entertainment tarafından açıklanan Shadowlands eklentisi öncesi sunucu birleşiminin yapılması ise, birçok oyuncu tarafından takdirle karşılandı. Shadowlands eklentisinin de, sunucu birleşimi işleminin başlaması ile birlikte oyun içerisine gelmesi bekleniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz