Windows Üzerindeki msvcr120.dll Hatası Çözümleri

0
200

Windows içerisinde işletim sistemindeki dll dosyaları bir zarar gördüğünde msvcr12.dll hatası meydana gelebiliyor. Bilgisayarı verimli bir şekilde kullanabilmek için daima bu önemli sorunu etin olarak gidermek gerekiyor. Bunu çözmek için bahsettiğimiz yöntemlerden fayda sağlayabilirsiniz.

Windows işletim sistemi olan cihazlarda Sims 4 veya ETS 2 gibi oyunlar giriş yaparken insanlar bu hatayla sıkça karşılaşabilmekteler. Genel olarak bu dosya bulunamadı gibi yazılar ekrana çıkar. Yanlış bir işlemin bu noktada yapılmaması önemlidir. İnternetten indirim bu dosyayı tamamlamaya çalışma bazı riskler oluşturabilir. Bundan dolayı sorun çözümü için alternatif seçenekler tercih edilmelidir.

Geri Dönüşüm Kutusuna Bakın

Genel olarak insanlar bazen farkında olmadan msvcr120.dll dosyasını silerek geri dönüşüm kutusuna gönderebiliyorlar. Eğer bir hata durumu varsa ilk olarak bu kutuyu açarak dosya silinerek buraya mı atılmış bunu görmeye çalışabilirsiniz. Oradan da silinmişse o zaman birtakım dosya kurtarıcı programlardan destek alabilirsiniz.

Windows Üzerindeki msvcr120.dll Hatası Çözümleri
Windows Üzerindeki msvcr120.dll Hatası Çözümleri

Sistemde Antivirüs Taraması Yapın

İlgili dosya halihazırda cihazınızda mevcut bulunuyor olsa da bir kötü amaçlı yazılım bunun çalışmasına engel oluyor olabilir. Bu noktada yapmanız gereken şey bilgisayarınızda güvenilir, kaliteli ve lisanslı bir antivirüs programıyla kapsamlı olarak bir tarama yapmanızdır.

İşletim Sistemi Güncellemesi Yapın

Bazen güncellemelerin yapılması unutulduğunda da yine Windows kullanımında hata veren dosya sorunları ortaya çıkabiliyor. Eğer bir mscvr120.dll hatası alıyorsanız mutlaka cihazınızda yapılması gerekli olan bir güncelleme var mı buna bakmalısınız. İlgili şekilde güncellemeyi tamamladıktan sonra sorun çözülmüş mü bunu gözlemlemelisiniz.

SysWOW64 klasörüne 32 bit msvcr120.dll Dosyasını Kopyalamak

Bu dosyanın cihazınızda yalnızca 32 bit olan versiyonu varsa ve 64 bit olan program bunu kullanmakta zorluk yaşıyorsa o zaman System32 klasöründe bulunan msvcr120.dll dosyasını kopyalayın. Sonrasında ise SysWOW64 klasörüne aktararak cihazınızı yeniden başlatın.

Eklediğiniz Yeni Donanımları İnceleyin

Cihazınızdaki dahili ve harici bazı donanımlar bazen karşınıza bu hatayı çıkarabilir. O yüzden yapmanız gereken sürücü güncellemek veya ilgili donanımları kaldırarak sorunun devam edip etmediğine bakmaktır.

Hata Veren Programların Yeniden Yüklenmesi

Yazılım güncellemesi yapıldığında veya cihaza bir oyun yüklendiğinde msvcr120.dll hatası ortaya çıkabilmektedir. Bu noktada yapılması gerekli olan şey hata veren programın tespit edilip onun yeniden yüklenmesidir.

Kayıt Defterinizi Temizleyin

Kayıt defterindeki bir problem de yine bu hatayı almanıza sebep olabilir. Bunun için kayıt temizleyici bir programda yararlanarak ilgili şekilde temizlik işlemlerini yerine getirin.

Microsoft Servis Paketlerini Orijinal Olarak İndirin

Microsoft orijinal servis paketlerini indirmek de yine sorunun giderilmesine katkı sağlayan durumlardan biridir. Cihazınızla hangisi uyumlu ise Microsoft Visual C++ paketleri arasından onu seçip bilgisayarınıza tekrar kurmayı deneyin.

Sistem Geri Yükleme İşlemleri

Sistemi geri yükleme yaparak hatanın olmadığı bir zaman dilimine dönüş yapın. Veri kayıpları olabileceği için yedekleme yaparak bu işlemi gerçekleştirmeyi deneyin.

Yeniden Windows Yükleme

Hiçbir çözüm işe yaramadıysa o zaman Windows yeniden yükleme işlemi yapmanız gerekebilir. Bilgisayardaki sıfırlama aracı veya doğrudan yükleme dosyaları aracılığıyla bu yönde bir işlem gerçekleştirme şansınız vardır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz