Windows 7 Kullanıcıları Desteğe İhtiyaç Duymuyor

0
209

Microsoft firmasının işletim sistemlerinden biri olan Windows 7, geçmiş dönemlerden beri yüzlerce kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bir zamanlar dünya genelinde yoğun olarak kullanılan işletim sistemi Windows 10’a geçiş yapılmasından sonra popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye devam ediyor. Microsoft’un aldığı kararla birlikte 2020 yılının ilk aylarında Windows 7 işletim sistemine güncelleme desteği bitirilmişti.

Windows 7 işletim sistemine güncelleme yapılmama kararı alındıktan sonra binlerce kişinin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyordu. Her ne kadar Microsoft firması Windows 7 desteğini sona erdirse de işletim sistemi binlerce kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Geniş bir kullanıcı kitlesi işletim sistemlerini güncellemeden kullanmaya devam ediyor. Windows 10’a geçiş yapmayan ve Windows 7 işletim sistemini kullanmaya devam eden birçok kişi bulunuyor.

Windows 10 Geçişleri Beklenen Gibi Olmadı

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’u hızlı bir şekilde geliştirmeyi devam ediyor. Dünya genelinde binlerce kullanıcı yeni işletim sistemine geçiş yapsa da hala eski sistemleri kullanmaya devam eden birçok kullanıcı bulunuyor. Yapılan inceleme göre yaklaşık olarak 200 milyon kişi işletim sistemlerini yenilememeyi sürdürüyor. Dijital analitik programı kapsamında yapılan araştırmalara göre Windows 7 kullanıcılarının yoğunluğu göze çarpıyor. Kullandıkları Windows 7 işletim sistemini bırakmayan ve yeni işletim sistemine geçmeyen kullanıcıların sayısı her geçen gün artıyor.

İnternet sitelerine erişim sağlayan bilgisayarların işletim sistemleri üzerinden yapılan araştırmaya göre dünya genelindeki Windows 7 kullanıcılarının sayısının yüksek olduğu bilgisine ulaşıldı. 2019 ve 2020 yılları arasında önemli bir oranda düşüş yaşansa da hala yeni işletim sistemi Windows 10’a geçiş yapmayan binlerce kullanıcı bulunuyor.

Windows 7 Kullanıcıları Desteğe İhtiyaç Duymuyor
Windows 7 Kullanıcıları Desteğe İhtiyaç Duymuyor

Windows 7 Kullanıcıları İşletim Sistemini Bırakmıyor

Yapılan araştırmalara ve ZDNET incelemelerine göre geçtiğimiz yıl Windows 10 işletim sisteminin kullanım sayısında önemli oranda artış yaşandı. Her ne kadar bu artış fazla olsa da hala Windows 7 işletim sistemini bırakmayan binlerce kullanıcı bulunuyor. Güncelleme desteği sona erdirilmiş olsa da bazı yardımcı programlarla birlikte güncelleme yapılabiliyor. 200 milyon kadar cihazın Windows 7 işletim sisteminden vazgeçmediği belirtilirken bu durumun ne kadar süreceği merak ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz