Windows 10’un Başlat Düğmesi Değişecek

0
392

Microsoft resmi internet sitesi üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Windows 10’a bir yeniliğin geleceğini duyurmuş oldu. Bu yenilik Windows 10 başlat menüsü ve arama çubuğunun tasarımı ile ilgili olacak. Başlat menüsü ve arama çubuğu için parkta dokunuşlar yapılacağı paylaşılan görsel ile gözler önüne serilmiş oldu. Yeni tasarımın ne zaman kullanılmaya başlanacağı hakkında bir bilgi yok.

İşletim Sistemi İçin Çalışmalar

ABD’li teknoloji devi Microsoft son işletim sistemi olarak sunduğu Windows 10 ile ilgili birçok çalışma yürütüyor. Şirket tarafından yapılan çalışmalarda işletim sisteminin daha iyi performans sunulması hedefleniyor. Aynı zamanda Windows 10’un daha şık bir görünüşe sahip olması için farklı dokunuşlar planlanıyor. Şimdiden şirket tarafından yapılan paylaşımlar da ufak değişimlerin sinyalleri veriliyor.

​​​​​Başlat Menüsü Ve Arama Çubuğu İle İlgili İpuçları

Microsoft’un resmi internet sitesi üzerinden tips başlığı adı altındaki sayfada Microsoft hizmetleri hakkında birkaç ipucu bulunmaktadır. Bu ipuçları arasında paylaşılan görselde Windows 10’un başlat menüsü ile Arama çubuğunda bir tasarım değişikliği yapılacağı hakkında ipuçları verildi. Düşünülene göre başlat menüsü ve arama çubuğu keskin yapısı değişikliğe uğrayacak.

Yumuşatılmış Kenarlar

Bilindiği üzere Windows 10’un başlat menüsü ve arama çubuğu köşeli bir yapıya sahip. Microsoft da bu köşeli yapıyı daha yumuşatılmış bir hale çevirmeyi hedefliyor. Kullanıcılar tarafından şimdiden nasıl bir tasarım olacağı merak ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz