Windows 10 2004 Güncellemesiyle Fazla Ram Kullanan Uygulamaları Engelleyecek

0
402

Düşük ve orta sistemli bilgisayarlara sahip olan insanların yaşadığı büyük bir dert olan ” Aşırı RAM kullanımı ” veya ” RAM yetmezliği ” sorununa Windows 10 çalışanları çözüm bulmaya çalışıyor.

Çok basit bir işlem gibi görünen ” Google Sekmesi ” haddinden fazla RAM kullanması ile insanların diline düşmüşken çoğu insan bu yüksek RAM kullanımından kurtulmak için çözüm yolları arıyordu. Beklenen haber Windows 10 2004 sürümünü geliştiren ekipten geldi.

Yüksek RAM Tüketimine Çözüm

Windows 10 sürümünü geliştiren bu ekip yapacakları güncelleme ile mevcut RAM kullanımını %27’ye kadar düşürebildiklerini fakat bu güncellemeyi Windows 10’a oturtamadıklarını belirtti. Bu durum RAM tüketimini %27’lik büyük bir derece iyileştiren bu güncellemeyi bekleyen insanların biraz daha beklemesi gerektiğini bizlere anlatıyor.

Google Chrome bu RAM sıkıntısı yüzünden çokça şikayet edilip çoğu Chrome kullanıcısının başka bir ağ tarayıcısına geçtiği haberleri düşük ve orta sistem sahibi olan bireylerin azımsanamayacak derecede fazla olduğunu göz önüne koyuyor.

Windows geliştiricileri, sadece Chrome’de olan bu optimizasyon sorununu değil Windows 10’un temelinde olan bazı optimizasyon sorunlarını da elden geçireceğini söylerken düşük RAM kullanarak daha fazla performans elde edebileceğimiz müjdesi bizi çok memnun etti.

Yüksek performans geri dönüşü sağlayıp bilgisayarları daha hızlı bir şekle getirecek olan bu güncellemeyi bekleyen insanların fazlalığı ve yoğun istekleri sayesinde güncellemenin kısa süre içinde kullanıma hazır olacağı tahmin edilebiliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz