Whatsapp’a Ait Güncel Beta İos İle 1 Yıldan Beri Beklenen Özellik Geldi

0
508

WhatsApp uygulama geliştirici çalışanları, uygulamaya ait iOS beta sürümüne güncelleme getirdiler. “2.20.60.27” kodu verilen versiyon güncellemesi, ilk defa takriben 1 yıl evvel sürülen QR kod desteğinin kullanıcılar aracılığıyla kullanılmasını sağlıyor. Söz konusu güncellemenin Android sistemine gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Facebook bünyesindeki en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez addettiği aygulamalardan bir tanesi… Tabii ki bir mobil telefon uygulamasının bu kadar popüler hale gelmesi, kullanıcılarının beklentilerini artırabiliyor ve WhatsApp uygulama geliştiricileri bu beklentileri karşılamak adına uygulama için devamlı yeni özellik ekliyor.

WhatsApp’a ait iOS beta versiyonu, kullanıcıların test edebileceği özelliklerle birlikte güncellenmiş durumda.

WhatsApp’ın Ortaya Attığı QR Kod Desteklemesi Bazı Önemli Kolaylıklar Sağlayacak

WatsApp kullanıcıları, WhatsApp uygulamasının iOS platformunda yaptığı son beta sürümünün güncellemesini yapmasının ardından “Ayarlar” menüsüne girip alt kısmında küçük bir değişiklik ile karşılaşacaklar. Kullanıcı adının yan kısmında ufak bir QR kodu simgesi beliriyor ve bu simge ile birlikte, kullanıcıya ait özel QR kodlar oluşturulması söz konusu oluyor.

Kullanıcıya ait özel nitelikli bu QR kod ile, yeni bir WhatsApp uygulaması kullanıcısı ile iletişimin kolaylaşmasını sağlıyor. Çünkü burada oluşturulan kodlar başka kullanıcılar ile paylaşılmak suretiyle doğrudan WhatsApp üzerinden iletişime geçilebiliyor. Yani ayrıca telefon numarasının paylaşılması gerekmiyor QR kod ile doğrudan iletişime geçmek mümkün.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz