Whatsapp Web’den Nasıl Çıkış Yapılır?

0
11430

Whatsapp telefon kullanımının yanında, web ve bilgisayar üzerinden kullanımının gelmesiyle, gerek iş, gerekse özel hayat açısından çok kullanışlı hal aldı. Özel hayatın gizliliği ve güvenlik açısından da giriş yapıldıktan sonra whatsapp web’den nasıl çıkış yapılır konusunu anlatma gereği duyuyoruz. Web whatsapptan güvenle çıkış yapmak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Whatsapp web’i kullanmanın 3 yolu vardır. Biri chrome tarayıcısıyla bilgisayardan kullanma, diğeri masaüstü whatsapp indirerek kullanma, sonuncusu da başka bir telefon ya da tablet gibi cihazlardan chrome tarayıcısıyla kullanmadır. AyrıcaWeb whatsapp nasıl kullanılır adlı konumuzu incelemediyseniz tıklayın. Çıkış işlemleri için konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Özellikle ofislerde ve iş yerlerinde bilgisayardan whatsapp kullanımının artmasıyla birlikte yukarıda bahsettiğimiz üzere güvenliğiniz ve özel hayatınızın gizli kalması açısından kullanımlarınıza ara verdiğiniz sıralar web whatsapp’tan çıkış yapmanızı öneriyoruz.

Web Whatsapp’tan Çıkış Yapma

QR kod okutularak giriş yapıp telefonunuzu bilgisayarınızla eşleştirdiğiniz durumda kullanıma başlıyorsunuz. Kullanım sonunda çıkış yapma işlevi şu şekillerde işliyor;

– Oturumu Sürekli Açık Tut

QR kodu okutup giriş yapmadan hemen önce QR kodun altındaki kutucuğu (oturumu sürekli açık tut) işaretlerseniz kullandığınız sürece aktif olarak kalacaktır. İşleminiz kısa süreli ise bu kutucuğu işaretlemeyiniz.

Oturumu sürekli açık tut kutusuna tik koysanız bile web whatsapp’ı birkaç dakika kullanmadığınız durumda sistem otomatik olarak çıkış yapacaktır. Garantiye almak adına işaretlememenizi öneriyoruz.

– Web Whatsap Telefondan Çıkış Yapma

Bilgisayarda işiniz bittiğinde çıkış yapmayı unuttuysanız endişelenmeyin. Whatsapp web’den çıkış yapmanın bir yolu da telefon üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilme imkanıdır.

Telefondan whatsappa giriş yapın.

Menü (sağ üstteki üst üste üç nokta) veya Ayarlar.

Whatsapp Web’e dokunun.

Karşınıza gelen ekranda;

“Şu anda aktif” ve “Başlangıç İstanbul Windows 7” tarzı ibareler bulunmaktadır. Nereden giriş yapılmış ve hangi cihazda oturum açık diye görebilirsiniz.

“Tüm bilgisayarlardan çık”a dokunun.

Son olarak da “Tüm cihazlardan çıkmak istediğinize emin misiniz?” sorusuna “Çıkış” şeklinde cevap vererek web whatsapp oturumunuzu sonlandırmış olursunuz.

– Web Whatsapp Bilgisayardan Çıkış Yapma

Whatsapp web’den çıkış yapmanın bir diğer yolu da bilgisayardan çıkış yapmanızdır. İşleminiz bittiği anda tarayıcı penceresindeki çarpıya basıp çıkarsanız, oturumunuz birkaç dakika daha açık kalacaktır. O süre içinde birileri gelip mesajlarınızı okuyabilir, kötüye kullanabilir. Bu yüzden web whatsapp’ı bilgisayardan kapamanızı öneriyoruz. İşlem çok basit, şu şekildedir;

Oturum açıkken sol bar’da bulunan konuşmalar listesinin en üstünde bulunan “üst üste üç nokta” ya tıklayın.

Açılan sekmede en altta bulunan “Çıkış”a tıklayın.

İşlem tamamlanmış olacaktır.

Çıkış yapmanıza rağmen, zaman zaman telefonunuza gelen, “oturumuzun şuan açık” tarzı bildirimlere çok fazla itibar etmenizi önermiyoruz. Yani o gün içerisinde siz giriş yaptıysanız önemsemeyin ve “tüm cihazlardan çıkış yap”a dokunun.

Bilginiz dahilinde olmayan, yakın zamanda oturum açmadığınız durumlarda geliyorsa yine çıkış yapın. Kötü niyetli kişilerin telefonunuzu kullanmasını engellemek adına cihazınızı şifreleyin, şifrenizi değiştirin.

Şu anda whatsapp web’e girmenin tek yolu QR koduyla tarama yaparak oturum açma şeklindedir. Başka şekilde bir giriş mümkün değildir. Birileri telefonunuzu kullanarak oturum açıyor olabilir. Şifrenizi değiştirmenizi bu yüzden öneriyoruz.

Web whatsapp’ı ilk kez kullananların ve sıklıkla kullananların en komik sıkıntısı, telefondaki otomatik düzeltme olayının bilgisayarda olmamasıdır. Bu özellik olmasa bile daha hızlı yazmak ve ofis ortamında da kullanabilmek adına bilgisayardan whatsapp çok kullanışlı bir özelliktir.

Whatsapp’den güvenle çıkış yapma konumuzun sonuna geldik. Bu bilgileri faydalı bulduysanız arkadaşlarınızla paylaşmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz