Whatsapp Web’de Karşılaşılan Hata

0
263

Günümüzde oldukça fazla kullanıma sahip olan Whatsapp uygulamasının masaüstü sürümü olarak karşımıza çıkan Whatsapp Web sayfasında İngilizce olarak arama yapan kişiler ufak bir hatayla karşılaşıyor. Bu hata sonucunda arama sonucu listesinde Whatsapp yerine WhatApp yazısı karşımıza çıkıyor. Bu hata sonucunda dünyaca tanınmış olan şirketler için bile hata ile karşılaşma durumunun söz konusu olabileceğiniz görebiliyoruz.

Whatsapp Web’de Karşılaşılan Hata
Whatsapp Web’de Karşılaşılan Hata

Whatsapp Web Kullanımı

Whatsapp dünyada oldukça fazla kullanılan bir mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Aynı zamanda Facebook tarafında olan bu uygulamaya bilgisayardan girmek amacıyla Whatsapp Web kullanılıyor. Genellikle Whatsap Web’e tarayıcı ile erişim sağlanıyor olsa da Windows ve MacOs uygulamalarının da bulunduğu bilinir. Tabi ki insanların eskiden beri Google’dan whatsapp Web’e ulaşabiliyor olması etkeni ile de günümüzde de çoğu kullanıcı tarayıcı ile giriş yapıyor.

Whatsapp’ın Yapmış Olduğu Hata

Oldukça fazla kişinin kullandığı ve dünya üzerinde bilinirliği olan bu uygulamanın elbette ki hatasız olmasını bekleriz. Ancak Whatsapp Web’i dili İngilizce olacak şekilde Google dan arattığımız zaman sonuç kısmında WhatApp ile karşılaşıyoruz. Bu bağlantı sizi uygulamanın resmi sitesine götürecek olup yapılan bu hata bize oldukça küçük gözüküyor da olabilir. Ama Google da Whatsap web aramasının aylık olacak şekilde 17 milyon arama olduğunu bilmekteyiz. Türkçe aramalar baz alındığında ise bu hacmin 2,2 milyon kadar olduğunu görebiliriz. Sonuç olarak kısaca özetleyecek olursak Türkiye’de her ay google da 2,2 milyon defa Whatsapp Web arandığını söylemek mümkün olur.

Whatsapp’ın yapmış olduğu bu hatayı en yakın zamanda gidereceğini umuyoruz. Ama sonuç olarak da ufak bir harf eksikliği bile olsa dünyaca ünlü ve tanınan şirketlerin de hata yapabileceklerinin bir kanıtı olarak bu hata karşımıza çıkıyor. Bunun dışında belirtmek gerekirse İngilizce hariç diğer dillerde yapılan arama sonuçlarında herhangi bir hataya rastlanmıyor. Whatsapp Web’i eğer ki kendi kişisel bilgisayarınız üzerinden kullanmakta iseniz Windows mağaza ile ya da MacOs App Store aracılığı ile ücretsiz olan uygulamalarını indirme imkanı bulabilirsiniz. Bu sayede de çok daha sağlam bir servis alabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz