WhatsApp Son Güncellemesi İle Aynı Hesaplar ve Farklı Cihazlar

0
471

WhatsApp en sık kullanılan haberleşme ağı olarak insanların tercihlerinde belirleyici olmaya devam ediyor. Kullanıcılar tarafından sürekli yeni özellik eklenmesi beklenen alanlardan bir tanesi de aynı hesabın farklı cihazlarda kullanılmasıydı. Facebook aracılığı ile satın alınan uygulamanın yapılan düzenleme sonucunda 4 farklı cihazda aynı anda kullanımını engelleyen bir durum kalmıyor.

Tek Cihazda Kullanma Sorunu

Whatsapp kurulduğu günden beri kullanıcılarının da güvenliğini düşünerek tek telefon numarasının tek cihazda kullanılması konusunda zorunluluk koşuyor. Birçok kişi ise aynı anda farklı cihazlardan girmek istediğini dile getiriyor. Farklı cihazlarda oturum açmaya çalıştığınızda sorun çıkması veya oturumlardan birisinin pasif konuma alınması söz konusu oluyor. Bununla alakalı çalışmalara başlandığı resmi olarak açıklandı.

Doğrulama Kodu Desteği

Hesabın başka cihazlarda da kullanılır olması adına doğrulama mesajı ve kodu uygulaması kullanılması bekleniyor. 4 cihaza kadar izin verilecek olan uygulama sayesinde kullanıcılar bu konuda gelen doğrulama mesajı ile giriş yapacak şekilde düzenleme yapılmasını bekliyor. İstedikleri cihazda oturum açma şanslarının olması rahatlık olarak da daha iyi bir kullanım imkanı sunuyor.

Neden Tek Cihazda Oturum Sevilmiyor?

Tek cihazda oturum olduğunda doğrulama kodunu girdiğiniz telefonunuzda kullanabiliyorsunuz. Bunun dışında kullanım şansınız olmuyor. Aynı zamanda şarjınız bittiğinde veya internet bağlantısı yokluğunda farklı bir cihazdan oturum açmak büyük kolaylık olabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz