Whatsapp Mavi Tik Kapatma: Whatsapp Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

0
1987

Birçok WhatsApp okundu bilgisinin bilinmemesi, bazı durumlarda gerekebilir. Bazı kullanıcılar okundu bilgisinin karşı tarafa ulaşmasını istemez. Bu durumda Whatsapp mavi tık kaldırma işleminin yapılması gerekir. Bu işlem aslında çok basittir. Whatsapp’ın kullanıldığı bütün telefonlarda tik kaldırma işlemi basit bir şekilde gerçekleşebilir. Whatsapp programı Play Store’den indirilebilir. İndirme işleminin ardından gerekli ayarları yaptıktan sonra hemen kullanıma açılmaktadır.

 

 Yeni ve Etkili Güncelleme Seçeneği Mavi Tik

 

Milyarlarca kullanıcıya sahip WhatsApp, yeni güncelleme seçenekleriyle kullanıcısı için profesyonel çözüm seçenekleri sunuyor. Kullanım kalitesi bakımından müşteri memnuniyeti ile karşılaşan bu yazılım, her geçen gün müşteri kitlesini genişletiyor. Fotoğraf, sesli konuşma, video ve yazılı mesaj kategorisinde en kaliteli seçenektir.

 

Dünya geneline büyük beğeni toplayan bu yazılım yeni güncellemelerle dikkat çekmektedir. Bu yeni ve etkili güncelleme seçeneklerinden biri de mavi tik kaldırma işlemidir. Klasik ve sıradan SMS sisteminden çok farklı olan Whatsapp mesajları, karşı tarafın saat kaçta giriş yaptığını ve saat kaçta mesajı okuduğunu göstermektedir. Bu özelliği ile klasik mesajlaşma sistemlerinden oldukça farklıdır.

 

Whatsaap’ın mesajlaşma özelliklerinden biri ses kaydını mesaj şeklinde göndermesidir. İster yazılı olsun, ister sesli mesaj olsun, mesajın ulaştığı bilgisi mesajın alt kısmındaki tiklerden anlaşılmaktadır.

 

 Profesyonel Mesajlama İçin Whatsapp Profesyonel Çözüm

Mavi tik kaldırma özelliği bazı kullanıcılar için problem meydana getirirken, bazı kullanıcılar fazla dikkate almamaktadır. Bu tikin kaldırılması için bazı işlemleri uygulamak gerekir. Aksi halde mavi tik fonksiyonu işlevine devam eder. Whatsapp kurulduğu zaman mavi tik kullanım özelliği faaldir. Bu tiklerin kaldırılması bir dizi işlem gerektirir.

 

Mesajlaşmayı zevkli hale getiren whatsapp, bu konuda kaliteli bir yazılımdır. Bu yazılımın en önemli özelliği mesajın telefona ulaşıp ulaşmadığını veya okunmadığını bildirmesidir. Klasik SMS’lerde ulaştı mesajı gelmektedir. Ancak kullanıcının mesajı okuduğuna dair her hangi bir mesaj gelmemektedir.

 

Whatsapp’ta, mesaj gönderdiğiniz zaman mesaj üzerinde saat bulunuyorsa mesaj telefona ulaşmadı anlamındadır. Telefona ulaştığı zaman tek tik, kullanıcı okuduğu zaman iki tik meydana gelmektedir. Mesajın telefona ulaştığını veya okunduğunu bu tiklerle anlayabiliriz.

 

 Whatsapp Mavi Tik Kaldırma

Karşı tarafa ‘okundu’ bilgisinin ulaşmaması için ilk aşamada tik kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu işlem oldukça basittir ve her hangi ek bir programa ihtiyaç yoktur. Bunun için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz yeterlidir.

 

 

1- Mavi tik kaldırma işleminde, ilk aşamada Whatsapp ayar bölümüne girmeniz gerekir. Ayarlar giriş bölümünde sağ üst köşede bulunan üç noktalı bölümde yer almaktadır. Bu bölümü tıkladığınız zaman en alt sırada ayarları göreceksiniz. Bu bölüm Whatsapp kullanımı konusunda çözüm seneklerine sahiptir.

2- Ayarlara girdikten sonra, ikinci aşamada hesap bölümüne girmelisiniz. Bu bölüm özel ayarların bulunduğu bölümdür.

3- Hesap bölümüne girdikten sonra gizlilik bölümünü tıklayın.

4- Gizlilik bölümüne giriş yaptıktan sonra aşağıda gizlilik bölümünü pasif yapmalısınız. Gizlilik bölümü sizin whatsapp ile ilgili özel ayarları bir arada bulundurmaktadır.

Bütün bu işlemlerden sonra karşı taraf mavi tikleri görmeyecek. Karşı tarafa mavi tikin gitmemesi ile birlikte mesajı okuyup okumadığınız anlaşılmayacaktır.

 

 Whatsapp’ta İşaretler Ne Anlama Geliyor?

 

1- İlk aşamada mavi tiki anlatmamız gerekir. Tek diş mavi tik, mesajın telefona ulaştığını, iki mavi tik ise mesajın okunduğunu göstermektedir.

 

2- Son görülme saati, kullanıcı adının hemen alt kısmında yazmaktadır. Saat bölümü karşı tarafın telefona giriş zamanını belirlemektedir.

 

 Android Telefonlarda ve İphone Telefonlarda Tik Kaldırma

 

Sağ alt kısımdaki ayarlar bölümüne girin. Hesap bölümüne girin ve gizlilik bölümüne girin. Burada okundu bilgisini bölümünü pasif hale getirin.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz