WhatsApp iOS Platformuna Da Mesajları Otomatik Silme Özelliği Getirdi

0
283

Geçtiğimiz ay Android işletim sistemi için getirilen grup mesajlarının otomatik silinmesi özelliği İOS’a da getirildi. İlk önce Android platformu için tasarlanan özellik şimdi de İOS için oluşturuldu. Bu özellik sayesinde artık İOS platformunda WhatsApp kullanıcıları grup mesajlarından otomatik olarak kurtulacak. WhatsApp’ın grup mesajlarını otomatik silmeyi sağlayan özellik hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda hizmete sunuluyor.

Grup Mesajları Otomatik Silinecek

Türkiye’de ve dünyada en çok kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Son dönemde değişim ve gelişmelere hız veren uygulama, neredeyse her gün yeni bir özellikle kullanıcılarını karşılıyor. Uygulamanın geliştiricileri beklentileri karşılayabilmek için sürekli yeni bir sürüm güncellemesi sunuyor. Kullanıcıların da talepleri doğrultusunda daha işlevsel bir platform oluşturmaya çalışan geliştiricilerin son günlerde oluşturduğu özellik, grup mesajlarını otomatik silmeyi sağlıyor.

Aktif Olunmayan Grupların Mesajları Silinecek

Bir ay kadar önce WhatsApp geliştiricileri tarafından Android platform için geliştirilen grup mesajlarını otomatik silme özelliği şimdi de İOS için geliştirildi. Özellikle kullanıcıların üyesi olup, pek ilgilenmedikleri gruplarda bulunan mesajların silinmesini sağlayan özellik, kullanıcıların beğenisini kazandı. Aynı özellik özelliği İOS için de geliştiren ekip, kullanıcılarına grup mesajlarından kolayca kurtulma imkanı sunuyor. İOS olsun Android olsun WhatsApp ortamında aktif olmadığınız tüm gruplardan gelen mesajları bu özellik sayesinde otomatik olarak silebileceksiniz.

iPhone Kullanıcıları Biraz Daha Bekleyecek

WhatsApp’ın geliştirdiği bu yeni özellik henüz beta aşamasındayken duyurulmuştu. WABetaInfo tarafından yapılan açıklamada aktif olunmayan grupların mesajları otomatik olarak silme özelliğinin iOS beta sürümünde de olduğu belirtildi. Fakat kullanıcıların beğenisine sunulan bu etkili özelliğin bütün WhatsApp kullanıcılarına ne zaman ulaşacağı şu an için belirsiz. Başka bir deyişle iPhone kullanıcıları, grup mesajlarının otomatik silinme özelliği kullanmak için biraz daha beklemesi gerekecek.

Aktif kullanılmayan grup mesajlarını kolaylıkla silmeyi sağlayan bu özellik, grup ayarları içerisinde doğrudan yönetiliyor. Kullanıcıların, bu özelliği aktif etmeleri halinde sadece aktif olunmayan gruplara ait mesajlar siliniyor. Bunun için farklı zaman seçenekleri sunuluyor. Dolayısıyla her grubun değil sadece seçilen zaman diliminde kullanılmayan gruplardaki mesajlar siliniyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz