Western Digital’den Yeni Ürün Tanıtımı

0
702

Bilgisayarların depolama alanlarıyla alakalı eşi benzeri olmayan bir yenilik sağlayan SSD teknolojisinin devlerinden olan Western Digital bu sefer bambaşka bir hizmet ile sahneye çıkıyor. Tam tamına 112 katmana sahip olan BiCS5 3D NAND ile sektöre hızlı bir geri dönüş yapan şirket, hem teknoloji meraklıları hem de sektördeki rakipleri nezdinde hayli merak uyandırmayı şimdiden başardı.

Bunun yanı sıra bu geri dönüş ile rakiplerin de ciddi manada zorlanacağını tahmin etmek hiç zor değil. Hem performans hem de kapasite ile rakipleri zorlayacak bu yepyeni ürün, müşterilerin beklentilerini de karşılamaya hazır.

Neden SDD Teknolojisi Tercih Ediliyor?

Geleneksel hard disk olarak da bilinen HDD teknolojilerinin GB başına maliyetinin son derece yüksek olması, hem teknoloji üretimi gerçekleştiren firmaları hem de tüketicileri SDD kullanımıan sevk ediyor.

İşte bu nedenle Western Digital’in atağını son derece yerinde olarak değerlendirmek de mümkün. Firma, sektörde deprem etkisi yaratacak bu ürünü eski adıyla Toshiba olarak tanınan Kioxia Corporation ile ortak geliştirdiğini de ifade etti.

Bu Ürünle Neler Değişti

Üründe mevcut olan 112 katman sayesinde bellek arayüzü hızı yarı yarıya artıyor. Bunun yanı sıra bellek dizisi yoğunluğundaki artış ise yüzde 20 dolaylarında. Bu da demek oluyor ki artan veri hacmi ile veri hızına yönelik talepleri karşılamak adına Western Digital son derece hatrı sayılır bir atak gerçekleştirmiş durumda


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz