Web Sitesi Nasıl Şikayet Edilir?

0
455

Web sitesi nasıl şikayet edilir konusuna gelecek olursak. Bir web sitesinde görüntülenmesi sakıncalı, tehdit edici veya insanları dolandırmaya teşebbüs eden veya dolandırmış olan bir site ve benzeri birçok farklı olayda şikayet etmek isteyebilirsiniz.

Bir Web Sitesini En Kolay Nasıl Şikayet Edebilirim?

 İlk öncelikle spam bildirme sayfası olan https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?pli=1 linkinden sorununuza uygun en iyi alanı seçiniz ve size verilen yönergeleri takip ederek şikayet işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Daha Kesin Bir Şikayet Nasıl Yapabilirim?

 Bu sorunun yanıtına gelecek olursak https://www.ihbarweb.org.tr/ adresine girerek yine size uygun en iyi seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Peki, Bu Yolları Deneyerek Şikayetimi Ettim Yapmam Gereken Başka Bir İşlem Var mı?

 Aslında bu yolları deneyerek yaptığınız şikayetler sizlere doğru yolu gösterecektir. Bunu nereden anlıyoruz diyeceklere Google arama motorunun üst sıralında çıkan sitelerden bahsettim. Yine de birçok farklı şikayet etme sitesi olmasına nazaran sizlere https://www.egm.gov.tr/ adresinde de sonuç alabileceğinizi söylemek isterim. Diğerlerine nazaran daha kapsamlı bir site olan emniyet genel müdürlüğünün sitesi sizlere daha kolay bir yöntem sunabilir. Eğer bu yöntemler sizleri tatmin etmediyse sizlere önerim bir karakola veyahut savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Peki, E-Ticaret Sitelerini Daha Hızlı Çözüme Kavuşması İçin nereye Şikayet Edebilirim?

 En büyük internet sitelerini şikayet etme ve o kurum veya sitenin sahibinin veya yöneticisinin sizin yaptığınız yorumu en hızlı şekilde görmesini sağlayan sikayetvar.com sitesinden bahsetmek istiyorum.

 sikayetvar.com sitesinde hesabını açtıktan sonra şikayet etmek istediğiniz sitenin adresini yazmanız lazım ve açıklamada size bırakılmış durumda. Hemen sizde bir e-ticaret sitesi veya insanları mağdur duruma sokan bir internet sitesini şikayetvar.com sitesine giderek şikayet edebilirsiniz. Burada yapacağınız kesin söylemler ulaşılması gereken merciye en hızlı şekilde ulaşarak ve ulaşılan firmadan gelecek yanıt sizi çözüme kavuşturacaktır. Peki, her zaman yanıt veriyor mu şikayet ettiğimiz merciler orası tartışılır. Çünkü Bazı firmalar, kurumlar veya site sahipleri sizlere yanıt vermekte çekinebilirler bunun nedeni verecek bir cevap olmaması, çözüme kavuşturamamak veya bilinçsiz davranış nedenleri ve benzeri durumları nedeniyle her zaman yanıt gelemeyebilir. Bunlar arasına yoğunluktan dolayı sizlerin şikayetini görememesi de girebilir.

 Yazımızın sonuna doğru gelirken siz değerli okurlarımıza bir kaç önemli bilgilendirmeden bahsetmek istiyorum. Yaptığımız şikayetler hemen sonuçlanmayabilir. Bunun nedeni diğer şikayetlerin bizim şikayetlerimizden daha önemli olması denilebilir. Yani bir şikayetin daha hızlı çözüme kavuşmasını istiyorsanız o konuyu birden fazla insanın şikayet etmesini sağlamalısınız. Bunu sosyal medyada anlaşılır bir dille ifade ettikten sonra o gönderinizin daha da yayılmasıyla birlikte insanların dikkatini çekebilirsiniz ki buda şikayetinizin önem sırasını üst sıralara çıkaracaktır. Buda şikayetleriniz daha hızlı çözüme kavuşması anlamına geliyor. Tabi çevrenizdekilere de şikayet etmesini söyleyerek bu süreci kat ve kat hızlandırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz