Web Site Nasıl Kurulur?

0
505

Hem web sitesi oluşturucu hem de WordPress ile nasıl web sitesi oluşturacağını bu makalede adım adım gösterilmektedir. Web sitesi kurmak her zamankinden daha kolaydır. Şu anda 200 milyondan fazla aktif web sitesi vardır. Bunların çoğu halk tarafından yapılmıştır. Teknik beceri düzeyinde bağımsız olarak herkes web sitesi kurabilir. Bunun göz korkutucu ve zor bir görev gibi görülebilir. Fakat bugün süreci kolaylaştıran araçlar kullanılmaktadır.

 Web Sitesi Nasıl Kurulur: Başlamak İçin 5 Adım

 1. Web sitenizin içeriği için plan yapılmalıdır.

 2. Alan adı kaydedilmelidir.

 3. Site oluşturmak için web site oluşturucu bulunmalıdır.

 4. Arama motorları için optimize edilmelidir.

 5. Web site başlatılmalıdır.

 İşte başarılı bir iş web sitesi oluşturmak için adım adım kılavuzumuz.

 Web sitenizin ana amacını belirleyin

 Bir işletme web sitesi genellikle şirketiniz hakkında genel bilgi veya doğrudan e-ticaret platformu sağlamak için bir alan görevi görür. Şirketiniz hakkında biraz daha basit bir web sitesi veya daha karmaşık bir e-ticaret sitesi oluşturmanıza bakılmaksızın, yapmanız gereken en önemli şey, ana sayfada, şirketinizin ne yaptığıdır. Web sitesi tasarımı ve dijital pazarlama ajansı Blue Fountain Media CEO’su Gabriel Shaoolian, “Kullanıcı deneyiminizi ve kullanıcının sitenizde gezinirken geçeceği yolculuğu düşünün .” “Web sitenizin temel amacı ne olursa olsun veya odak noktası ne olursa olsun, kullanıcılar kolayca bu siteye erişebilmeli ve kullanıcılar sitenizde gezinirken hedefin güçlendirilmesi gerekir.”

 Alan adınıza karar verin

 Alan adınız web sitenizin en önemli özelliklerinden biridir. Mevcut ve potansiyel müşterilerinizle paylaşacağınız ve sosyal medyada tanıtacağınız URL’dir. Bu nedenle, açıklayıcı ve hatırlanması ve yazılması kolay olmasını istersiniz. Müşteri karışıklığını önlemek için kısa tutmaya ve mümkünse kısaltmalardan ve sayılardan uzak durmaya çalışın. Alan adınızı seçtikten sonra, kullanılabilirliğini onaylamanız ve GoDaddy, Squarespace, Wix veya Web.com gibi bir alan adı kayıt şirketi aracılığıyla satın almanız gerekir. Web sitenizle başka birinin korumalı adını ihlal etmediğinizden emin olmak için telif haklarını kontrol etmeyi unutmayın. Tercih ettiğiniz URL zaten alınmışsa, şirketi arayabilir ve onlardan satın almasını isteyebilirsiniz.

 Web sitenizi sosyal medya / arama motorlarında pazarlayın

 Facebook, Twitter, LinkedIn veya Pinterest gibi sosyal medya, kitlenizin erişimini artırmanın ve müşterileri ve müşterileri şirketinizde neler olduğu konusunda uyarmanın en iyi yoludur. Web sitenizi her güncellediğinizde, sosyal medya yayınlarınızda yayınlayın – ancak bunu gerçek, gayri resmi olmayan katılımla dengeleyin.

 Sitenizi koruyun

 İşletmeniz için bir web sitesi başlatmak, hem güvenilirlik oluşturmanıza hem de geleneksel pazarlama teknikleriyle her zamankinden daha geniş bir müşteri tabanına ulaşmanıza yardımcı olacak düşük maliyetli bir yatırımdır. Web sitenizi güncel içerikle güncel tutarsanız ve teknik sorunları hızlı bir şekilde ele alırsanız, şimdiki ve gelecekteki müşterileriniz için “mevcut değil” konusunda asla endişelenmeniz gerekmez.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz