Wayfair Olayında Yeni Gelişme

0
490

Son zamanlar da ortaya atılan ve internet kullanıcıların dikkatini çekerek medyaya taşınan wayfair adlı alışveriş sitesinin, haddinden fazla yüksek fiyatlar ile satışa sunduğu ucuz piyasa ürünlerinin ardında karanlık işlerin döndüğü iddiası ortaya atılmıştı. Wayfair sonrası yerli siteler Trendyol gibi büyük satış noktalarınında bu olaylara adı karıştı. Öte yandan Pek çok insanın tepkisini çeken bu olay maalesef ABD de bir ilk değil.

Pek çok bilindik isimlerin bu pedofoli olayına karışmış olduğu söylentileri dünya basınını yerinden sarsmış olsa da, rakip firmaların bir oyunu olabileceği de üretilen teoriler arasında. Ülkemiz de trendyol sitesinin de bu olaya adının karışmasından sonra ETİD bir araştırma başlatacağını duyurdu.

Markaya Yasal Takip

ETİD yaptığı açıklama da ülkemizin satış devi ve 15 milyondan fazla aktif satıcısının olduğu düşünülen trendyol, iddiaları reddetse de kurum yasal takip ve inceleme sürecinin başlatıldığını duyurarak insanların aklında ki soru işaretlerinin son bulacağının altını çizdi. Kurum olay ile yakından ilgilense de bunların birer tuzak olabileceğini, satışa koyulan ürünlerin fiyatlarını da kendilerinin belirlemediklerini bu yüzden siteyi kullanan satıcıların veri girişi hatası yaparak yüksek fiyatlarla satış yapmış olduklarını da açıkladı.

Yine de sessiz kalınmayacağını ve yetkililer ile birlilte detaylı bir araştırma yapıldığını belirten ETİD, en kısa zaman da olayın aydınlatılacağını belirterek kendilerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz