Vücut Tipine Göre Etek Seçimleri

0
1198

1

Etek seçimi yaparken gövde tipinizi göz önünde bulundurarak doğru bir seçimle üzerinize azami yakışan modeli keşfedebilirsiniz.

Çoğu hanım gerçekte etek giymeyi çok sevse de “etek bana yakışmıyor” düşüncesi yüzünden maalesef tercih etmeyebiliyor. Oysaki vücut tipine uygun olan etek seçildiğinde etek her kadına yakıştığı gibi bir de stil sahibi yapıyor. Farklı değişik modellerde pek çok fazla etek seçeneği mevcutken bir yada birkaç modelin her zaman sizin için üretildiğini anlayacaksınız.

İşte vücut tipine göre doğru etek seçimi:

Elma tipi vücut

Elma tipi vücuda sahipseniz, yani göğüsleriniz büyük, karnınız yuvarlak ve kalçalarınız darsa karnınızı kavrayan yüksek dikkat çekici ve geniş kesimli kısa etekleri tercih edebilirsiniz. Böylece eteğin beli gövdenizin en dar yerinde duracak ve karnınız dikkat çekmeyecektir.

Armut tipi vücut

Armut şeklinde bir vücuda sahipseniz, yani omuzlarınız dar, göğüsleriniz küçük ve kalçalarınız genişse, A kesim eteklerle harika görüneceksiniz. Bele oturan ve aşağıya doğru A şeklinde açılan etekler kalçalarınızın genişliğini kamufle ederek daha dengeli bir görüntü sağlayacaktır. Etek boyunu ise dilediğiniz bunun gibi tercih edebilirsiniz.

Kum saati tipi gövde

Kum saati şeklindeki gövde tipi büyük göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel şekilde tarif edilebilir. Böyle bir vücuda sahipseniz, rahatlıkla kalem etek giyebilirsiniz. Kalem etekler kıvrımlarınızın çok daha belirgin bir hale getirerek, ince belinize dikkat çekecektir.

İnce yapılı gövde

Vücudunuz ince yapılı, düz şekilde ve kıvrımsız ise bedeninize tam oturan mini etekler size aşırı uygun. Dar bir etek mevcut olan tüm kıvrımlarınızı ortaya çıkartarak hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz gövde tiplerine müsait etek seçiminin yanı dizi dikkat etmeniz gereken bir başka öğe da eteğin boyu. Umumi bir yaklaşım şekilde eteğinizin boyunun genişliğinden daha kısa olmaması tavsiye edilir. Bununla beraber eteğiniz asla bacağınızın en kalın noktayı hizasında bitmemelidir. Bu, bacaklarınızı olduğundan daha kalın gösterecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz