VPN Kullanımı

0
469

62e36248c180a364272a6fd815b75416c7be6df5

VPN ile Twitter, Facebook ve diğerlerine uygulamalara nasıl girilir?

Son günlerde yaşanan sıkıntılardan dolayı sosyal medya hesaplarımıza girişimizde sıkıntı yaşamaktayız. Bu konuda kesintisiz bir şekilde uygulamalara girebilmeniz için VPN adı verilen ip değiştirici uygulamalar tercih edebiliriz. Erişiminde sıkıntı yaşadığınız uygulamalar kendi sunucularıyla alakalı bir problem değilse eğer vpnler sayesinde giriş yapabilirsiniz.

VPN nedir? Nasıl kullanılır?

Kullanıcılar VPN yani Sanal hususi file kullanarak erişim problemlerini giderebiliyorlar. VPN üstünden bir ağa bağlanan şahıs, o ağın fonksiyonel, güvenlik ve idare niteliklerini kullanmaya da devam eder. Yani VPN üzerinden bir ağa bağlandığınızda internete de o ağ vasıtasıyla bağlanmış olacaksınız. Bu konu hakkında VPN servisinin sunduğu farklı ülkelerden ağlara bağlanabilmek olası.

Önerebileceğimiz VPN uygulamaları;

AirVPN: Ip adresinizi gizlemenizde kullanabileceğiniz internet sayfalarında özgürce gezebileceğiniz bir uygulama. Uygulamada trafik ve hız limiti bulunmamaktadır ve tamamen ücretsizdir.

TunnelBear: iOs, Android, Mac ve Windows cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir uygulamadır. TunnelBear’ın ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Uygulamanın güzel bir kampanyası twitter üzerinden mesaj attığınızda ek GB kazanabilirsiniz.

ZenMate: Chrome kullanıcıların en çok tercih etmiş olduğu program ZenMate’dır. Yurt dışı bağlantıları sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamanın ücretsiz deneme şansınız bulunmaktadır. İp değiştirmeniz gerektiğinde istediğiniz ülkeyi seçerek o ülkenin bir ip adresine bağlantı sağlayabilirsiniz. ZenMate uygulamasında ip değiştirdiğinizde internetinizde yavaşlama gerçekleşebilir. ZenMate uygulaması oldukça pratik bir kullanımı vardır sadece yapmanız gereken tarayıcınızın sağ üst tarafında logosundan açıp kapatma yapabilirsiniz.

HolaBetter: Chrome eklentileri arasında en çok tercih edilenler arasında olan bu uygulama sayesinde internette özgürce gezinebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz