Vikings 7. Sezon Neden Yayınlanmadı, Yayın Tarihi Ne Zaman?

1
7828

“Vikings“ in 6. Sezonunun bitiminin ardında ”Vikings” hayranlarının aklında oluşan tek soru 7. Sezonun ne zaman başlayacağı olmuştur.

İlk yayından bu yana “Vikings “dizisi seyircilerle buluştu, rolü, çarpıcı savaş sahneleri ve müziği ile son yıllarda en başarılı kısa film dizilerinden biri haline geldi. Kanada ve İrlanda sınırları içinde çekilen bu dizi Michael Hirst tarafından yönetildi ve tarihi İskandinavya’ya (Danimarka, İsveç ve Norveç) çok detaylı ve iyi bir bakış sağlayan, bölüm başı 45 dakikalık bir saatlik dizi halini aldı.

Hemen hemen her izleyici, karakterlere ve çekilen cesur sahneler sayesinde Vikings serisini seviyor ve bu başarı 8.7 puanlık bir IMDb ile süslüyor. Efsanevi köylü savaşçıları, krallar ve İskandinav korsanları, tüccarlar ve köylü kabilesinden Vikings ( “İskandinav” olarak da bilinir) dizisi bize İskandinav dini inançları hakkında bilgi veriyor. Dizide kullanılan müzik ve kostüm serileri izleyicileri 8. ve 9. yüzyıllara götürmüştü. Bu serinin başarısı, benzer temalara sahip diğer serilerin çekilmesine yol açtı.

Serinin diğer bir detayı kadın savaşçı olmaktadır. Bugün 21.y.y.’da bile kadın haklarından bahsedilmeye yeni başlanmıştı fakat 9. yüzyılda kadınlar Vikinglerin hükümdarları veya savaşçıları olabilecek kadar yüksek bir statüdeydi.

Vikings 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Dizi maalesef 7. Sezonu ile izleyicilerin karşısına çıkamayacak çünkü dizi 6. Sezonu ile final yaptı. Bu nedenle milyonlarca insanın beklediği ”Vikings 7. Sezon” asla gelmeyecek.

Dizi çok popüler bir dizi olmasına rağmen sadece 6 sezon gündemde kalması, yönetmenin ve yapımcıların izleyiciyi sıkmadan bu seriye veda etme şansı sunması ile alakalıdır.

Günümüzde çok tutan her şey uzatılıp kalitesini düşüşe geçirtmek olası bir durumdur. Bu nedenle seriyi tadında bırakmak hem sinema severler için hem de ”Vikings” serisi hayranları için çok iyi bir durumdur.

İzleyiciler hali hazırda yönetmen ve yapımcılara kızgınlardı çünkü her izleyicinin çok sevdiği bir karakter olan Ragnar Lodbrok karakteri finalden çok uzu bir zaman önce vahşice öldürülmüştü. Bu durum dünya genelinde büyük bir hüzün ile karşılandı.


1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz