Uygulama Şifrelerini Kullanarak Oturum Açma

0
367

Uygulama Şifresi, bir uygulamanın veya cihazın Google Hesabınıza erişmesine izin veren 16 basamaklı bir şifre kodudur. Hesabınıza erişmeye çalışırken bir “şifre yanlış” hatası görüyorsanız, sorunu bir uygulama şifresi çözebilir. Çoğu zaman, Uygulama şifresini her bir uygulama veya cihaz için sadece bir defa girmeniz yeterli olacağından bu şifreyi ezberlemeniz gerekmeyecektir.

Not: iPhone’unuzda iOS 8.3 veya Mac bilgisayarınızda OSX 10.10.3 yüklüyse 2 Adımlı Doğrulama’yı kullanmak için artık Uygulama şifrelerini kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Neden Uygulama şifresine ihtiyacınız olur?

2 Adımlı Doğrulama için kaydolduğunuzda, normalde size doğrulama kodları göndeririz. Ancak bu kodlar iPhone veya iPad’inizdeki Gmail, Thunderbird ve Outlook gibi bazı uygulamalarda ve cihazlarda çalışmaz. Bunun yerine, Google Hesabınızda oturum açmak için ilk defa kullandığınızda bir Uygulama şifresi oluşturup girerek, uygulamaya veya cihaza yetki vermeniz gerekir.

Uygulama şifresi oluşturma

➡ Altta, Uygulama seç‘i tıklayın ve kullandığınız uygulamayı seçin.
Cihaz seç‘i tıklayın ve kullandığınız cihazı seçin.
Oluştur‘u seçin.
➡ Uygulama şifresini (sarı renkli çubuktaki 16 karakterli kod) cihazınıza girmek için talimatları uygulayın.
Bitti‘yi seçin.

İşiniz bittikten sonra Uygulama Şifresi kodunu bir daha görmezsiniz. Ancak Uygulama şifrelerini oluşturduğunuz uygulamaların ve cihazların listesini görürsünüz.

Uygulama şifrenizi unuttunuz mu?

Her Uygulama şifresi sadece bir defa kullanılır. Ancak merak etmeyin, daha önce yetkilendirdiğiniz bir cihaz veya uygulama için bile, gerektiğinde her zaman yeni bir Uygulama şifresi oluşturabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz