Ünlülerin sevdiği yeni trend nedir?

0
1975

Henüz bilmiyor olabilirsiniz, ancak vücut nötrlüğü yeni vücut pozitifliğidir.

Vücut nötrlüğü nedir, dediğinizi duyuyorum?

Yakın tarihli bir röportajda DJ Zane Lowe ile konuşan Swift, kalkınan bir sanatçı olarak yaşadığı zamanlar ve onun bir kadın olduğu için yeteneğinin nasıl gözden kaçırıldığı hakkında konuştu. Sonra Jamil’e övgüde bulundu: “Orada Jameela Jamil’in dediği gibi harika kadınlarımız var , ‘Ben vücut pozitifliğini yaymaya çalışmıyorum. Vücudumun nasıl göründüğü hakkında düşünmeyeceğim şekilde yaymaya çalışıyorum.

Ne düşündüğünü biliyorum: nasıl devam edeceksin? Yüzyıllar boyunca bedende olumsuzluk yaşadık, sonra vücut pozitifliği aniden ortaya çıktı ve şimdi bu mu? Endişelerinizi bir kenara bırakın – işte bilmeniz gereken her şey.

Vücut nötrlüğü nedir?

Öyleyse, vücut nötrlüğü ne olursa olsun, vücut pozitifliği değildir . Vücut pozitifliği eski haberdir.

Beden pozitifliği, kadınları bedenlerini kutlamaya teşvik etme hamlesiydi. İnsanlar bu mesajı karışık yollarla yorumladılar. Ancak birçok insan bunun geleneksel olarak güzel vücutlara sahip olmayan insanlar için çok kapsayıcı olmadığını belirtti.

Diğerleri, kadınların neye benziyor olursa olsun bedenlerini kutlamaya teşvik edilmeleri gerektiği şeklinde yorumladı. Fakat insanlar bu mesajın , hiçbir zaman bir şeye dahil olmayan, geleneksel olarak iyi görünümlü insanları hariç tuttuklarından rahatsızlandılar . Sonra insanlar beden pozitifliğinin sadece kadınlara daha fazla şey satmak için kullanılan bir pazarlama sahtekarlığı olduğunu düşünmeye başladı .

Vücudun tarafsızlığı, elbette, bütün bunlardan çok daha farklı. Kadın bedenlerinin hiç bir şekilde yorumlanmaması gerektiği düşüncesidir. Öyleyse deyin: “Ne düşündüğünüz önemli değil, nasıl göründüğümü seviyorum.”

Jameela Jamil de geldi mi?

Tam olarak değil. İfade etrafında 2015 yılından beri kullanılmaktadır ve daha popüler fitness koçu Anne Poirier 2017 yılında vücut pozitifliği ilgili programlar ile başladı.

Daha sonra, 2018’de Jamil , diğer şeylerin yanı sıra, öz çekimler yayınlayan ve kendileri için değer vermeyen şeyleri derileri derin olmayan kadınlara adayan I Weigh adlı bir Instagram hesabı yaptı . Harika arkadaşlar edinmek gibi. Veya, net, 280 milyon dolar değerinde bir nete sahip olmak . İşte Jamil’in Instagram sayfasından bir örnek:

Jamil ayrıca , Eylül’deki Daily Show röportajında neden vücut nötrlüğü ve neden vücut pozitifliği hareketi ile özdeşleşmediğini söyledi :

Kadınları nesnelleştirmemek – daha önce duymadım mı?

Kadınların beklenti zincirlerinden kurtulmalarını istemekle ilgili konuşmuş olan bazı feministler olmuştur. Jamil tam olarak ilk değil.

Örneğin, Barbara Fredrickson ve Tomi-Ann Roberts, 1997 yılında kadınların erkeklerin nesnelleştirilmesini nasıl içselleştirdiklerini ve kendilerini nesne olarak görmeye başladığını yazdı.

Tamam, şimdi beden pozitifliği ve beden nötrlüğü var… fiziksel benliğim hakkında nasıl iyi hissedeceğim?

Seninle aynı seviyeye gidiyorum: Emin değilim. Bence senin için doğru olanı yapman gerekiyordu. Açıkçası, tüm doğru cümleleri kullanarak ve kendinize ait bir fotoğraf gönderirken.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz