Ünlü Müzisyen Halil Gelmez: ‘Rap En Çok Bizim Ülkemizde Yaygınlaştı’

0
227

Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden biri olan Halil İbrahim Seydaoğlu, yani Halil Gelmez, yeni klibinin müjdesini verdi. Ülkemizde de rap müziğin çok yaygınlaştığını belirten Gelmez, çocukluk yıllarından beri müzikle ilgilenen başarılı rapçilerden biridir. Bu yazımızda kendisi hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Ülkemizde Rap Müzik

Rap müzik uzun yıllardan beri var olan bir müzik türü olsa da, ülkemizde son 10 yılda oldukça popüler olmuştur. Özellikle yeni kuşağın rap müziğe ilgisi olduğu kadar yeteneği de vardır. Halil Gelmez de bu yeni jenerasyonun başarılı rapçilerinden biridir.

Halil Gelmez Kimdir?

1999 yılında Gebze’de doğan Halil Gelmez, liseye kadar Kocaeli’de okudu. Ardından üniversiteyi Sakarya Uygulamalı Bilimlerde tamamladı. Küçüklüğünden beri müzik merağı olan Halil Gelmez, ortaokul yıllarında tanıştığı rap müziğe daha çok yatkın olduğunu fark etti. Ayrıca evin en küçüğü olan Halil’in abisi de müzikle ilgileniyor.

2010 yılında ilk şarkısını çıkaran Halil Gelmez, Yetenek Sizsiniz yarışmasında da ilk turu geçerek, ikinci turda da u oy oranına ulaştı. Hedef kitlesine başarılı şekilde hitap etmeyi başaran Halil Gelmez, hedefini genişleterek ve başarılarını arttırarak üretmeye devam ediyor.

Halil Gelmez Eserleri

Halil Gelmez, yayınladığı klipler ve seslendirdiği eserlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. İlk eseri olan Haydi Gel Aşka, 2019 yılında çıkmış ve izlenme rekoru kırmıştır. Aynı yıl Müziğin Bedeli Ne eserini de sevenlerine ulaştırarak unutulmamayı başarmıştır.

Ayaz, Sokaklar, İftira, Yangın Var şarkları peş peşe 2020 yılında çıkmıştır. Ayaz da izlenme rekoru kırmıştır. 2021 yılında ise Nafile’yi çıkararak sevenlerini her geçen gün arttırmıştır.

Halil Gelmez Röportaj

Halil Gelmez, yeni klip hazırlığında olduğunu belirterek, ülkemizde rap müziğin kısa zamanda yaygınlaştığını belirtiyor.

Aynı zamanda yeni klibi için de gün sayan sevenlerine ne yazık ki tarih vermeyerek bir sürpriz olacağını söylüyor. Alanında başarılı olan ve her eseriyle kendini geliştirdiğini de gösteren Halil Gelmez, umarız ki rap müzikte yer almaya ve eserlerini paylaşmaya devam eder. 


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz