Twitter’ın Yönetim Paneline Erişim Sayısının Fazla Olduğu İddiası

0
452

Geçen haftalarda yaşanan erişim ve hesapların ele geçirilmesi sorunu ile alakalı olarak hala araştırmalar devam ederken yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Yönetim panelinden sosyal medya hesaplarına erişim olduğunu fark eden kullanıcılar hesaplarını yeniden almak istediklerinde ise çoktan geç kaldıklarını fark ettiler. Kullanıcıların hesaplarını ele geçiren kişiler seçtikleri hesapları rastgele seçmemişlerdi. Önemli yatırımcı ve iş adamlarının hesaplarından bitcoin yatırımıyla alakalı bir dolandırıcılık işlemi gerçekleştirildi.

Nasıl Yapıldı?

Ellon Musk gibi isimler başta olmak üzere hesaplarından paylaşım yapan kullanıcılar gönderilerinde Twitter üzerinden Bitcoin talep etti. Yollanan Bitcoin’in iki katının verileceği konusunda bilgi verildi. Bu gönderiye bakarak yatırım yollayanlar ise birkaç saat içerisinde dolandırıldıklarını fark etti. Twitter ise konuyla alakalı olarak araştırmalara başladı. Araştırmalar devam ederken de Twitter hakkında bazı iddialar ortaya çıktı.d

1000’den Fazla Erişim

Sosyal medya ortamlarında kullanıcıların en çok üzerinde durduğu durum güvenlik oluyor. Twitter yönetici paneline erişim şansı olan insan sayısının 1000 kadar olduğu bilgisi ortaya atılırken kafaların karışması da söz konusu oldu. Güvenlik açığının en büyük nedeni olan bu girişim serbestliğinin sonucunda olay yaşanmış olabilirdi. Konu ile alakalı olarak resmi bir açıklama gelmemesi de doğruluk payının yükselmesi olarak görüldü. Erişim sayısının fazla olmasının sorun olacağını düşünemeyen bir yönetim kadrosunun sorgulanması da kaçınılmaz oldu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz