Twitter’dan Video İndirmenin 5 Farklı Yöntemi | Programsız İndirme

0
593

Twitter’da dolaşırken beğendiğiniz bir videoyu daha sonra tekrar izlemek için neler yapıyorsunuz? Twitter videosunu başka sitelere yüklemek ya da twitter videosunu telefona indirmek istiyorsanız, size twitterdan video indirmenin 5 farklı yönteminden bahsedeceğiz. Anlatacağımız yöntemler arasından size en uygun olanını bulmak için konumuzu sonuna kadar okuyunuz.

Kimi insanlar twitter’da gördüğü bir videoyu fav’layıp daha sonra izlerken kimi insanlar da telefonuna kaydedip internetsiz izlemeyi tercih etmektedir. Bu konumuzda sizlere, twitter videosunu bilgisayara indirmeyi, twitter videosunu programsız indirme yöntemini anlatıp, twitter videosu indirme sitelerini tanıtacağız.

1. Twitter Videosu İndirme Siteleri

Google’de arama yaparak da ulaşabileceğiniz bu twitter video indirme siteleri en zararsız indirme yönteminden biridir. Aşağıda, bu alandaki en popüler web sitelerini vereceğiz. Tek amacı reklamlardan para kazanmak olan bu sitelerde reklamlara dikkat edip sadece video’yu indirirseniz, sorunsuz bir şekilde amacınıza ulaşırsınız.

– En Popüler 4 Twitter Videosu Kaydetme Sitesi

Twitter Video Downloader > http://twittervideodownloader.com/

TW Download > https://twdownload.com/

Download Twitter Video > https://www.downloadtwittervideo.com/tr/

TW Down > https://twdown.net/

Bu sitelerde mantık aynıdır, twitter’dan indirmek istediğiniz video linkini kopyalayıp site içerisindeki ilgili alana yapıştırıyorsunuz ve video türünü belirleyip download’a tıklıyorsunuz. (Video’nun resmi gözükecek, doğru şeyi indireceğinizden emin olun.) İndireceğiniz alanı seçtikten ve video ismi oluşturduktan sonra video inmeye başlıyor.

Aracı web siteleriyle twitterdan video indirirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, reklamlar aracılığıyla gelebilecek zararlı bir yazılımı yüklememenizdir. Bu konuda web sitelerinin bir suçu yoktur, dikkat etmezseniz reklam veren diğer web sitelerinden dolayı zarar görebilirsiniz.

2. Tarayıcı Eklentileriyle Twitter Videoyu İndirmek

Twitter videosunu PC’ye indirme yöntemlerinden biri de web tarayıcıları eklentileriyle indirmedir. Bunun da alt yapısı yine web siteleriyle olsa da size pratik gelebilir, hızlı bir yöntemdir.

Örneğin Google Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız “Twitter Video Downloader” isimli uzantıyı tarayıcınıza ekleyebilir, pratik bir şekilde videolar indirebilirsiniz. Eklemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve sağ üstte bulunan “Chrome’a Ekle” butonuna tıklayın.

Eklenti bağlantısı: https://chrome.google.com/webstore/detail/twitter-video-downloader/ickhnnjcgdbojkoebjbjagpnelajkdnl

3. Twitter Videosunu Uygulama İle İndirme

Android işletim sistemine sahip telefona twitter videosu indirmek istiyorsanız bunun için yapılmış programlar PlayStore’de mevcuttur. (Bu tarz uygulamalarla İOS’da da Twitter Video’su indirebilirsiniz. AppStore’de gerekli anahtar kelimelerle arama yapın.)

“Video | GIF Downloader for Twitter” isimli uygulama ile video indirme işlemi yapacaksanız aşağıdaki bağlantıdan telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.techmix.twdownloader&hl=tr

Bu yöntemde dikkat etmeniz gereken en önemli husus, yükleyeceğiniz programın izinlerini ve kullanıcı yorumlarını dikkatle okumanızdır. Zararlı bir uygulama yüklemekten kaçınmalısınız.

4. Twitter Videosunu Programsız İndirme

Yukarıda anlattığımız 3 yöntemden sonra bu yöntem aklınıza en çok yatacak yöntemdir. Herhangi bir uygulama indirmeden ya da site kullanmadan en pratik twitter video indirme yöntemi aşağıdaki gibidir.

– Twitterdan uygulama olmadan video indirmek için videonun bağlantısının kopyalamanız gerekmektedir.

Daha sonra internet tarayıcınızı açıp linki yapıştırın.

Yapıştırılan linkin başına “xx” koyup enter’layın.

İndirme bağlantısına yöneleceksiniz.

Aşağıda örnek bağlantılar oluşturduk inceleyebilirsiniz.

“xx” koymadan önceki hali;

https://twitter.com/viakep(kullaniciadi)/status/karisikrakamlar

“xx” koyacağınız yer;

https://xxtwitter.com/viakep(kullaniciadi)/status/karisikrakamlar

Bu yöntemde, resmi siteden indirilmediğini düşünüyoruz. Yani başında xx konulduğunda twitter.com’dan ayrılıp başka bir taklit siteye yöneliyorsunuz. Bunun hatırlatmasını yapmakta fayda var.

5. Twitter Videosunu Telefona Yüklemek

Bu yöntem her telefonda çalışmasa bile birçok kişi tarafından kullanılabilecek bir yöntemdir. İndirmek istediğiniz twitter videosunun bağlantısını kopyalayın ve Chrome tarayıcınızı açıp oraya yapıştırın.

Üstüne basılı tutunca “video indir” gibi bir bağlantı çıkıyorsa tebrikler, bu video’yu en zararsız şekilde twitter videosunu telefonunuza indirebilirsiniz.

Twitter’dan Video İndirmek Yasal mı?

Bu konuda kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Telif hakları youtube’de olduğu gibi korunmasa bile yaymanızla birlikte başınızı ağrıtacak bir video olabilir, dikkat etmenizi öneriyoruz.

Uyarı: Viakep’in yukarıda verilen uygulama, eklenti ve web siteleriyle bir bağlantısı bulunmamaktadır. Örnek olması açısından verilmiştir. İstediğiniz yöntemi belirleyip, diğer benzer site ve uygulamaları kullanabilirsiniz.

Bu yöntemlerin tümü “Şubat 2019” tarihi itibariyle aktif olarak çalışmaktadır. Twitter videosunu mobilden indirme ve programsız twitter videosu indirme gibi 5 yöntemden bahsettik, umarız faydalı olmuştur. İçeriğimize yorum yapmayı ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayınız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz