Twitter’dan Trump’a İkinci Uyarı

0
340

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın attığı bir tweet için koyduğu uyarıyla gündeme gelmişti. Tüm dünya basınına yansıyan bu uyarı, geçtiğimiz günlerde ABD başkanı Donal Trump’ın bir tweet paylaşımına daha konuldu.

Topluluk İhlaline Neden Olan Tweet

Twitter ve Donald Trump arasında yaşanan gerilim, geçtiğimiz günlerde ikinci bir boyut kazandı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın son paylaştığı tweet için uyarı bildirimi koyarak görüntülenmesini engelleyen sosyal medya platformu, bu işlemi Donal Trump için ikinci kez uyguladı.

Donald Trump’ın uyarıya neden olacak tweet paylaşımı ise şu oldu: ”Ben Amerika’da başkan olduğum süre içerisinde Washington asla otonom bir mecra olamayacak. Bunu denerlerse dahi güçlü bir kuvvet ile beraber karşılık verilecektir.”

Bir Tweet Paylaşımına Daha İhlal Gelmişti

Coronavirüs salgını nedeni ile Donald Trump’ın sık sık suçladığı ülke olan Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki gerilim, son olarak Amerikan başkanının Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlara yansımıştı. Twitter’ın Donald Trump’ın paylaşımlarına koyduğu ilk ihlal olarak bilinen tweet paylaşımı, ”China!” kelimesini içermekteydi.

Virüs salgınının oldukça ağır seyrettiği Amerika’da başkan Trump, virüsün ortaya çıkmasının sebebi olarak Çin Halk Cumhuriyeti’ni suçlaması nedeni ile, Twitter tarafından bu paylaşıma ”Şiddet ve özendiricilik” ihlali nedeni ile engel konulmuştu.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz