Twitter’dan Soylu’nun paylaşımına ‘nefret içerikli’ kısıtlaması

0
292

Twitter yönetimi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “LGBT sapkını” ifadesine yer verdiği paylaşımına ‘kuralların ihlal edildiği’ notunu ekledi.

Rektör atamasının protesto edildiği Boğaziçi Üniversitesi’nde, Kabe figürü etrafına LGTBİ+ bayrakları çizilmiş bir görselin sergilenmesi üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Soylu da soruşturma kapsamında dört kişinin gözaltına alınmasını “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!” sözleriyle duyurmuştu.

Söz konusu paylaşım, artık açık olarak Twitter’da yer almıyor. Paylaşıma şu not eklendi: “Bu Tweet, nefret davranışı hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi.”

Paylaşımdaki ‘Görüntüle’ bölümüne tıklandığında ise paylaşım görülebiliyor ancak uyarı notunun kaldırılmadığı görülüyor.

İçişleri bakanı, dünkü eylemlerin ardından bugün Twitter’dan ‘Tuzağa düşmeyin’ başlıklı bir açıklama yayınladı. Bu açıklamada da “LGBT sapkını” ifadesi yer aldı.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz