Twitter’da Toplu Tweet Silme Kodu ve Kullanımı

0
707

Twitter’da toplu tweet silme kodu ile tüm tweetleri uygulama kullanmadan silebilirsiniz. Yapmanız gereken tarayıcınızın geliştirici araçlarına girmek.

Bugün Twitter’da retweetleri topluca silmeniz için bir kod hazırlayıp bir önceki yazımda paylaşmıştım. Ancak istek üzereni tweetlere de el atmam gerekti ve şimdi paylaşacağım kodla tüm tweetleri (limitler hariç) silebileceksiniz.

Bildiğiniz gibi ülkemizde aç gözlü uygulamaseverlerimizin neden olduğu güvensizlikten ötürü Twitter uygulamalarına çekimser yaklaşıyoruz. Hesabımla giriş yapsam acaba benim adıma tweet atar mı, rt yapar mı gibi endişelerimiz mutlaka oluyor ve çoğu kez vazgeçiyoruz. Hatta öyle aç gözlüler var ki uygulamanın adını TweetDeck, Windows8 gibi isimler yaprak kullanıcının erişim izni kaldırmasını engellemeye yönelik işler peşindeler.

Uygulama kullanmadan ve her şeyi görerek birkaç satır kodla tarayıcınızın geliştirici araçları bölümünden diğer paylaştığım kodlarda olduğu gibi tweetlerinizi de silebilirsiniz.

Kodu uygulamadan önce profilinize girin. Eğer silmek istediğiniz sadece fotoğraf ve videolar ise fotoğraflar bölümüne, tüm tweetler ise tweetler bölümüne girin ve  eğer tarayıcınız Chrome ise CTRL+SHİFT+J yapın. Firefox kullanıyorsanız CTRL+SHİFT+K yapın ve Console sekmesinde yer alan alana aşağıdaki kodu yapıştırın.

➡ Tweet Silme Kodu

var kac_tweet_atla = 1;
setInterval(function() {
	setTimeout(function(){
		$(".Icon.Icon--small.Icon--retweeted").parents
(".js-stream-item.stream-item.stream-item").remove()
		$(".stream-item").find(".js-actionDelete >
 button")[kac_tweet_atla].click();
	},1000)
	setTimeout(function(){
		$(".modal.draggable#delete-tweet-dialog-dialog 
button.btn.primary-btn.delete-action").click();
	},1000)
},2000)
setInterval(function() {
	window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);
},10000);
setInterval(function() {
	window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
},1000);

Kodda bilmeniz gereken en başta yer kac_tweet_atla bölümü. Buradaki rakamı ben 1 olarak belirledim. Ola ki profilinize sabitlenmiş önemli bir tweet vardır diye. Dilerseniz arttırabilirsiniz.

Tweetlerin sadece son 3200 tanesi gözüküyor diye biliyorum. Eğer hesabınızda daha fazla tweet varsa göremeyeceğiniz için kodlarla silme imkanınız olmayabilir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz