Twitter’da Takipçi ve Retweet Arttırmanın Yolları

0
504

Twitter’da takipçi ve retweet arttırmanın yolları oldukça çok görülse de hileli yollarla arttırmak oldukça sakıncalı bir yöntemdir. Doğal yöntemlerle bu artışı sağlayabilmektesiniz. Twitter yapısından dolayı hızlı bir akışa sahiptir. Bundan dolayı da en çokta gençler tarafından tercih edilen sosyal ağlar arasında yerini ilk sıralarda almayı başarmıştır. Birçok genç twitter’da popüler olmak istemektedir.

Bu konu ile röportajlara ve değerlendirmelere bakıldığında tanınmış kişilerin verdiği cevap arasında kaliteli içerikler üretin, benzersiz olun gibi ifadeler bulunmaktadır. Bu insanların tweetlerine baktığınızda çoğunun kopya yazılar olduğunu göreceksiniz. Popüler olmanız için elbette kendi düşünceleriniz ve fikirleriniz olmalı fakat bununla da bitmemektedir. Dünyanın en iyi sözlerini paylaşsanız da, en iyi bilgilerini verseniz de takipçi sayınız ne kadarsa sizi o kadar kişi takip edecektir.

Twitter Takipçi Arttırmada Uzak Durulması Gerekenler

Bir de çoğu kişi tarafından yanlış bilgi de, seni takip edecekler ama sen az kişi takip edeceksin mantığıdır. Takipçi sayın, takip ettiklerinin sayısından her zaman fazla olacak anlayışıdır. Bu bir yerde bakıldığında doğru gözükse de, aslında yanlış olan bir durumdur.

Takipçiniz olduğu takdirde ürettiğiniz fikirlerin içeriği önemlidir. Takipçi sayınız az ise, ürettiğiniz fikirlerin sizin popülaritenizin artmasına pekte yararı olmayacaktır. Twitter’da takipçi arttırma yöntemi doğal yollarla biraz emek ve zaman istese de kalıcı bir yoldur.

Takipçi arttırırken birçok insan para karşılığı takipçi satın alır ya da hileli yollara başvurarak takipçi sayısını arttırabilmektedir. Satın aldığınız takipçileri ya bot ya da boş hesaplardan oluşmaktadır. Bunun da size hiçbir faydası olmamaktadır. Harcamış olduğunuz maliyet boşa gideceği anlamını taşımaktadır. Hile ile yapılan takipçi arttırma yolu hesabınızı kaybetmenize neden olabilmektedir. Bundan dolayı bu seçenekten de uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Twitter’da Takip Edeni Takip Etme Yöntemi

Twitter kullanıcıların yapması gereken en mantıklı yöntemdir. Her gün ya da belirli gün aralıklarıyla kişilere takip isteği gönderip, bu kişilerden geri takip isteği gelmeyince silip tekrardan başkalarını eklemek istediğiniz takipçi sayısına ulaşmanızı sağlayacak ilk adım olarak görülebilmektedir.

Yazdığınız sözlerin herkes tarafından okunmasını isteyen biriyseniz ve daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız, takip edeni takip ederek 10 bin kişi takipçiye ulaşabilirsiniz. Bu sayede şiirlerinizi herkes görebilir ve gören kişilerin beğenilerine göre diğer kişilerinde sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Ama takipçi sayınız az ise küçük bir topluluğa yazılarınızı okutmuş olursunuz.

Popüler Olan Hesaplardan Yardım Almak

Takipçilerinizin artmasının bir diğer adımı ise popüler bir twitter hesabından yardım alabilirsiniz. Sizi sayfasında tanıtarak sayfasında yer alan kişilerin sizin sayfanıza girip takip etmesi sağlanabilmektedir. Bu yöntemi uygulamanız için size gereken popüler olan hesap sahibiyle arkadaş ya da tanıdık olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunun dışında zaten büyük hesaplarla uğraşmak büyük işken size vereceği destek için kimse uğraşmamaktadır.

Twitter’da Fav ve Reweet Arttırma Yöntemi

Sosyal paylaşım sitelerinde etkileşimi arttırmanızın yolu etkileşimden geçmektedir. siz ne kadar Reweet ve Fav yaparsanız insanların aklına yer eder ve siz paylaşım yaptığınızda da o insanlar sizin paylaşımlarınızı Reweet ve Fav yaparlar. Bu yöntemi uygularsanız o kadar aldığınız Reweet ve Fav artışını görmüş olursunuz.

Twiter’da düzenli olarak yapmanız gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları belirli periyodlar ya da boş kaldığınız her anda yapmanız gerekmektedir. Bu noktaların en başında Tweet atmanız gelmektedir. Gün içerisinde en az 5 Tweet atmanız sizin yararınıza olacaktır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz