Twitter’da Beni Kim Engellemiş?

0
1688

Bu yazımda, Twitter’da kim engellemiş, Twitter’da engelleyenleri görme gibi sorun ve soruların cevaplarını sizlerle paylaşmak istedim.

Twitter, tüm sosyal alanlar gibi hiçkimsenin bir başkasını rahatsız etme hakkına sahip olmadığı bir ortam. Burada sizi rahatsız eden kullanıcılardan kurtulmak gayet basit. Bir kişi engellersiniz ve sizin paylaşımlarınıza müdahale etme şansını ortadan kaldırırsınız.

Bu hak herkese verilmiş. Ancak kimin sizi engellediğini görmek biraz güç. Daha doğrusu milyonlarca kullanıcı içinden kimin sizi engellediğini bulmak zor. Peki sizi kimin engellediğin nasıl bilebilirsiniz? Daha doğrusu bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini nasıl bilebilirsiniz?

Sizi engelleyen tüm kişileri bulmak imkansız. Bunu bir liste halinde görmemiz şuan için mümkün değil. Ancak bir kişi sizi engellemiş mi engellememiş mi görmek mümkün. Hatta engelleyen kişinin paylaşımlarını görmek de mümkün.

Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini bulmak için şüphelendiğiniz kişinin profiline gidin ve “takip et” butonuna tıklayın. Ardından üst kısımda iki adet uyarı göreceksiniz.

twitter-kim-engelledi

Takip et butonuna tıkladığınızda ilk önce 1 numaralı uyarı çıkar ve hemen ardından numaralı uyarı çıkar. Gördüğünüz gibi bu kişi sizi engellemiştir. Bir kişi sizi spam olarak bildirdiğinde yine engeller. Bu yüzden sizi engelleyen kişinin spam olarak bildirme ihtimali de mevcut.

Engelleyen Kişinin Yazdıklarını Nasıl Okurum?

Bir kişi sizi engellediğinde eğer hesabı korumalı değilse Twitter oturumunuzu kapatıp sizi engelleyen kişin profiline gidebilir ve paylaşımlarını görebilirsiniz.

Bir diğer yol ise RSS ile çekmek. Eğer hesabınızdan çıkış yapmak istemiyorsanız

https://api.twitter.com/1/statuses/user_timeline.rss?
screen_name=engelleyenin kullanıcı adı

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz