Twitter: Yeni “Süper Takip” özelliği, kullanıcıların “özel takipçilerinden” ücret almasına olanak tanıyacak

0
348

Twitter, önümüzdeki aylarda kullanıcılarına, takipçilerinden başkalarına ücretsiz olarak erişilemeyecek özel içeriğe erişim için ücretlendirme olanağı sağlayacak “Süper Takip” adlı yeni bir özellik sunmayı planladığını duyurdu.

Twitter, hem kendisi hem de daha üretken kullanıcıları için daha fazla para kazanmak için reklamın ötesinde yeni yollar arıyor. Bu bağlamda, Reuters ve “New York Times” a göre, yatırımcıların ve analistlerin çevrimiçi brifinginde duyurulduğu gibi, sosyal ağ platformu bazı kullanıcılara, örn. ünlüler ve etkileyiciler, diğer kullanıcılardan ekstra içerik ve abonelik bültenleri, videolar, özel indirimler vb. gibi özel materyaller için ücret alacak.

İlgilenen takipçi kullanıcılar, abone olmayan takipçilerin görmeyeceği bu içeriğe erişmek için aylık bir abonelik ücreti ödeyecek. Twitter, abonelik ücretinin yüzde kaçını kendisine saklayacağını açıklamadı. Bununla birlikte, 2020’de 3,7 milyar ABD doları olan gelirin iki katından fazla, 2023 yılına kadar 7,5 milyar doları aşmayı hedeflediğini açıkladı. Aynı zamanda bugün yaklaşık 2023 yılına kadar 192 milyon gören 315 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Bir yılda %100’ün üzerinde yükselen Twitter’ın payı, yeni açıklamaların ardından ABD Menkul Kıymetler Borsası’nda yeniden yükseldi. 2006’da başlayan platformun yaptığı son büyük değişiklik, kullanıcıların tweet’lerinde izin verilen karakter sayısını ikiye katladığı 2017’de oldu.

CEO Jack Dorsey’in dediği gibi, “Yavaş olduğumuz, yenilikçi olmadığımız ve güvenmediğimiz için eleştiriliyoruz.” Bu nedenle yeni önemli değişikliklerin ve deneylerin zamanı geldi. Diğer şeylerin yanı sıra, 2021’de, Twitter kullanıcılarının ortak ilgi alanlarıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyan kullanıcı toplulukları başlatılacak.

Bazı daha ihtiyatlı analistlere göre, yeni politikanın gelecekte ne kadar başarılı olacağı görülecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz