Twitter Konum Ekleme Özelliği Kalkıyor

0
502

Twitter tarafından yakın zamanda alınan bir karar ile birlikte twitter konum ekleme özelliği kalkıyor. Alınan bu karar, bazı sebeplerden ötürü verilmiş durumda. Twitter kullanıcıları tarafından pek sıcak karşılanan bir kara olmasa da, alınan karar yakın zamanda twitter tarafından açıklandı ve bir sonraki güncelleme ile konum ekleme özelliği kalkacak. Fakat konum ekleme özelliği tamamen değil, sadece belirli yerlerden kaldırılacak.

Twitter Konum Ekleme Özelliği Neden Kalkıyor

Twitter yakın zamanda almış olduğu bir karar ile konum ekleme özelliğini kaldırmaya karar verdi. Bu özelliğini kaldırılmasında birçok farklı etken mevcut fakat başlıca sebep olarak konum özelliğinin doğru çalışmaması ve twitter kullanıcıları tarafından doğru şekilde kullanılmaması gösteriliyor. Özellikle bazı cihazlarda yaşanan problemlerden ötürü atılan konum, tam doğru olmuyor ve bu da bazı sorunları beraberinde getiriyor. Ayrıca birçok twitter kullanıcısı ve yerel işletme sahipleri de, Twitter’ın konum ekleme özelliğini dürüst bir şekilde kullanmıyor. Bulunduğu konumu, doğru olarak değil, farklı yerlerde gösteren kullanıcılar da, bazı problemlere yol açıyor. Bu yüzden konum ekleme özelliğini kaldırma kararı alan twitter, özelliği sadece tweetlerden ve direkt mesajlardan kaldıracak.

Konum Özelliği Kısmen Kullanılabilir

Konum ekleme özelliğini, yaşanan bazı problemlerden ötürü kaldırma kararı alan Twitter, özelliği sadece direkt mesaj ve tweetlerden kaldıracak. Bunun dışında, twitter’ın kamera uygulamasında çalışmaya devam edecek olan özellik ile çektiğiniz fotoğraflarda ve paylaştığınız anlarda, konumunuz gözükecek. Bu kararın uygulanmasındaki temel sebep ise, kullanıcıların konum özelliğini dürüst bir şekilde kullanmaması ve bundan kaynaklanan problemler.

Peki Ya Alternatif Olarak

Twitter konum ekleme özelliğini tweelerden ve diret mesajlardan kaldırma kararı aldı. Fakat tweetlerinizde, bulunduğunuz konumu farklı yöntemler ile de belli edebilirsiniz. Bulunduğunuz konumu sadece twitter konum özelliği ile değil, twitter’ın temel özelliklerinden olan hastag özelliği ile de belli edebilirsiniz. Twitter’ın en çok kullanılan özelliklerinden olan hastaglar ile konum özelliğine ihtiyaç duymadan da, paylaştığınız tweetlerde ve gönderdiğiniz direkt mesajlarda, bulunduğunuz konumu belli edebilirsiniz. Bunun için bulunduğunuz yerin adını yazarak, başına “#” eklemeniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz