Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

0
594

Twitter’da bazı profillerde bulunan mavi tikli rozet, o hesabın resmi, onaylı ve güvenilir olduğu gibi anlamlar taşımaktadır. Bu mavi tiki almak için twitter hesap onaylatma nasıl yapılır konumuz incelemeye devam edebilirsiniz.

Genellikle ünlülerin ve kurumsal hesapların kullandığı bu tiklerin ilk çıktığı zamanlardaki amacı, asıl hesapları taklit hesaplardan ayrıştırmak olsa da zamanla Twitter’da popüler olmuş ya da geniş kitlelerce tanınan herkes Twitter hesabını onaylatmak yani mavi tik’e sahip olmak istemektedir. Hesabınızı onaylatılmış hale getirmek için başvuruyu kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Tabi ki başvuruyu yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususları vardır. Bunları öğrenmek için konumuzu incelemeye devam edebilirsiniz.

Başvurusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hesabınızın güvenli ve resmi bir hesap olduğunu göstermek için öncelikle bu konuda Twitter’a güven vermeniz gerekmektedir. Bu güveni sağlamak için de isim soyisim ya da marka ismi, telefon numarası, e-posta adresi, hakkında kısmı, profil fotoğrafı, web sitesi ve kişisel hesap ise doğum günü gibi bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Tüm bu bilgileri doldurmak için profilinize giriş yapın ve “profilimi düzenle” seçeneğinden eksik bilgileri tamamlayın.

Daha sonra “ayarlar ve gizlilik” bölümünden cep telefonu ve e postanızı tanımlamadıysanız bunları doğrulayın. Mail doğrulaması için gelen maili inceleyip ilgili bağlantıyı tıklayarak, cep telefonu doğrulaması için de sms’lerinizi kontrol edip gelen doğrulama kodunu istenen bölüme girerek doğrulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yine aynı yerden tweetlerinizi herkese açık hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Twitter Onaylı Hesap Başvurusu Yapmak

Yukarıda bahsettiğimiz aşamaları geçtikten sonra sırada başvuru yapmaya geliyor. https://verification.twitter.com/welcome buraya tıklayın ve işleme başlayın.

Doğrulama talebinizi göndermeden önce doğru hesapla giriş yaptığınızdan emin olun.

Daha sonra Twitter sizden 2 adet web sitesi, adınızın ya da markanızın geçtiği 5 adet link ve yukarıda da belirttiğimiz üzere sebebinizi anlatan 500 kelimeye kadar bir açıklayıcı yazı isteyecektir.

Tüm bunları doldurduktan sonra ileri butonuna tıklayıp gerekli kontrollerinizi yapın.

Son olarak işleminizi onaylayın ve başvurunuzu tamamlayın. Bundan sonrası bekleme aşamasıdır.

Mavi Tikli Hesabım Ne Zaman Onaylanacak?

Twitter hesabı onaylatma talebinizi gönderdikten sonra yöneticilerin dönüşünü beklemekten başka yapacak bir şeyiniz olmamakla birlikte, size haberin geleceği süreyi de önceden kestirmek mümkün değildir.

Kimler Twitter Hesap Onaylaması Yapabilir?

Twitter mavi tik verme konusunda genellikle müzik, politika, medya, iş dünyası ve oyunculuk gibi birçok alanda en çok aranan isimlere ya da markalara odaklanmakta ve onaylama şartlarını sık sık güncellemektedir. Bu yüzden onaylama işleminden önce bunlara dikkat etmeniz ve güncellemeleri takip etmeniz gerekmektedir.

Mavi Tikli Hesap İçin Takipçi Sayısısı Kaç Olmalı

Twitter’ın açıklamasına göre tweet ya da takipçi sayısı bu konuda etki etmemektedir. Yine de yukarıda bahsettiğimiz üzere bu faktörler sürekli güncellenmektedir.

Onaylanmış Hesapların Askıda Olması

Twitter’ın şurada https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/twitter-verified-accounts belirttiği uyarıya göre Twitter hesap onaylatma uygulaması şuan için askıdadır ve yeni istekleri değerlendirmeye almamaktadırlar. Yakın zamanda tekrar açılmasını bekliyoruz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz