Twitter Bildirimlerini Açma/Kapama Nasıl Yapılır?

0
2055

Twitter’dan bildirim gelmemesi ya da bildirimlerden rahatsız olmak gibi durumlarda twitter bildirimlerini kapatma işlemi için uygulayabilecek yöntemlerden bahsedeceğimiz konumuzda çözümünü aradığınız tüm sorunlara cevap bulabileceksiniz.

Twitter Bildirim Ayarları Nereden Yapılır?

Twitter’a akıllı telefon uygulamasından giriş yaptıktan sonra bu yöntemleri çok pratik şekilde uygulayabilirsiniz. Sağ üst köşeden profil fotoğrafınıza tıkladığınızda açılan sekmede “Ayarlar ve gizlilik” bölümüne giriş yapın ve “Bildirimler” seçeneğine dokunun. Anlatacağımız tüm yöntemler bu kısımda bulunmaktadır, tüm işlemleri bu menüden yapabilmektesiniz.

 Twitter Gelişmiş Filtrelerden Bildirimleri Sessize Almak

Yukarıda bahsettiğimiz sayfadan “Gelişmiş filtreler”e dokunarak karşınıza gelen menüden ilgili seçeneğe tik koyarak aşağıda bahsedeceğimiz konulardaki twitter bildirimlerini sessize alabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda olacağı bir husus; bu filtreler takip ettiğiniz kişilerden gelen bildirimleri etkilememektedir.

Takip etmediğin kişiler

Seni takip etmeyen kişiler

Hesabı yeni olan kişiler

Varsayılan profil fotoğrafını kullanan kişiler

E-posta adresini doğrulamamış kişiler

Telefon numarasını doğrulamamış kişiler

Twitter Kalite Filtresi Nedir, Ne İşe Yarar?

Gelişmiş filtrelerin hemen üzerinde bulunan bu seçeneğe tik koyarsanız, bildirimlerdeki düşük kaliteli içerikleri filtrelersiniz. Otomatik bir filtrelemedir ve takip ettiğiniz kişilerden ve yakın zamanda etkileşim yapılan hesaplardan gelecek bildirimleri etkilememektedir.

Sessize Alınan Kelimelerle Bildirimleri Filtrelemek

Twitterda sessize alınan kelimelerde bildirimleri kapatmak için bu menüye giriş yaparak sağ altta bulunan “+” (artı) simgesinden ilgili kelimeleri girerek zaman akışına ya da takip ettiğiniz kişilere göre filtreleme yapabilir, belli bir süreyle bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Twitter Anlık Bildirimleri Açmak ve Kapatmak

Tercihler kısmındaki “Anlık bildirimler” seçeneği sayesinde özellikle bildirim almak istediğiniz kişileri belirleyerek onlardan bildirim alabilirsiniz. Tümüyle twitter bildirimlerini açmak ve kapamak için ise sağ üstteki kaydırma bölümünü sağa ya da sola kaydırarak engelleyebilir ya da aktif hale getirebilirsiniz.

Attığınız tweetler ya da sizle ilgili diğer işlemlerden bildirim almak için ise “Seninle ve Tweetlerinle ilgili” bölümden işlem yapabilmektesiniz.

– Twitter’da bahsedenler ve yanıtlar bildirimini açmak ya da kapatmak için bu bölümdeki “Bahsedenler ve yanıtlar” kısmına dokunup, “Herkesten”i işaretleyerek aktif hale getirebilir, “Kapalı”yı işaretleyerek bildirimleri kapatabilir ya da “Senin için kişiselleştirilmiş” seçeneğiyle belirlediğiniz kişilere göre bildirim alabilirsiniz.

– Twitter’da retweet bildirimlerini açmak ya da kapatmak için “Retweetler” bölümüne dokunarak yine yukarıdaki gibi seçeneklere göre herkese açık, tamamen kapalı ya da kişiselleştirilmiş şekilde ayar yapabilirsiniz.

– Twitter’da beğeni bildirimlerini kapatmak ve açmak için ilgili bölümdeki “Beğeniler” bölümüne dokunarak yukarıda anlattığımız gibi kişiselleştirebilir, herkese açık ya da tamamen kapalı hale getirebilirsiniz.

Bu bölümde fotoğraf etiketleri, anlar ve yayınlar ile ilgili bildirim almak ya da bildirimleri kapatmak için ilgili seçeneklerin karşısına tik koyarak işlem yapabilirsiniz.

Twitter Yeni Takipçi Bildirimlerini Kapatmak ve Açmak

“Anlık bildirimler” bölümünün “Takipçiler ve kişiler” kısmında bulunan “Yeni takipçiler” seçeneğindeki tik’i kaldırarak ya da tik koyarak gelen bildirimleri kapatabilir ya da açabilirsiniz.

Yine aynı kısımda bulunan “Kişilerden biri twitter katılınca” bölümünde tik koyarak yeni biri katıldığında bildirim alabilir ya da bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Twitter DM Bildirimlerini Açmak ve Kapatmak

Twitter’da özel mesaj bildirimleri gelmiyorsa açmak için “Anlık bildirimler” bölümündeki “Direkt Mesajlar” seçeneğine tik koyarak bildirimleri açabilir, tik’i kaldırarak bildirimleri kapatabilirsiniz.

Twitter Bildirim Stilleri Nereden Yapılır?

Twitter’da gelen bildirimlerin titreşimini açmak, zil sesi ayarlamak ve bildirim ışığını aktif etmek için “Anlık bildirimler” bölümündeki “Bildirim stilleri kısmındaki ilgili seçeneklere tik koyarak özelleştirebilirsiniz.

Anlık Bildirimler Bölümünden Yapılabilecek Diğer İşlemler

Bu bölümde ayrıntılı olarak tüm bildirimleri kapatabilme ve açabilme imkanı sağlanmaktadır. Kendi ağınızda popüler ya d öne çıkanlar hakkında bildirim almak için “Twitter’dan öneriler” kısmındaki ilgili seçenekleri aktif ederek bildirim alabilir, tik’i kaldırım bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Twitter’dan haberler ve acil durum uyarılarında bildirimleri açma ve kapa işlemi de “Anlık bildirimler” bölümünden yapılmaktadır. Diğer tüm bildirim ayarları için bu bölümü kullanabilirsiniz.

Twitter Sms Bildirimlerini Açmak ve Kapatmak

Twitter sms bildirimlerini açmak ve bir bildirim geldiğinde mesaj olarak almak istiyorsanız “Ayarlar ve gizlilik” bölümünden “Bildirimler” seçeneğine, oradan da “Sms bildirimleri” kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu aşamaya geldikten sonra eğer telefonunuzu doğrulamadıysanız “Sms cihazı bulunamadı” gibi bir uyarı verecektir. Telefonunuzu ekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Twitter’da E-Posta Bildirimlerini Açma ve Kapama

Twitter’daki olaylar ve etkileşimler hakkında e posta ile bildirim almak ve bu bildirimleri kapatmak için “Ayarlar ve gizlilik” bölümünden “Bildirimler” seçeneğine, oradan da “E-posta bildirimleri” seçeneğine giriş yapmalısınız.

Twitter’dan dm bildirimini mail olarak almak ya da bu işlemi kapatmak bu bölümden yapılmaktadır. E posta bildirimleriyle ilgili yapılabilecek diğer işlemler ise şöyledir; tümüyle kapatmak, ağınızdan gelen popüler tweetleri kapatmak, twitter’dan gelecek ürün tanıtımları, kaçırdığınız sanılan tweetler, önerilen hesaplar gibi e posta bildirimleri ve ayarları bu bölümden yapılmaktadır.

Twitter’dan gelen bildirimleri açmayı ve kapatmayı dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık, umarım faydalı olmuştur.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz